Tie ietaupīs jūsu laiku un pūles, kā arī palīdzēs jums labi uzsākt nākamo dienu. Pēc darba jūs vakariņojat, pēc tam skatāties TV pārraides, guļat uz dīvāna vai pieķeraties telefonam līdz vēlai naktij. Un no rīta pamostaties nemierīgs un nedēļas vidū jūtaties izdegušais. Ar to visu var tikt galā, izmantojot vienkāršus vakara rituālus. Kā uzlabot miegu? Relaksējoši vakara ieradumi.
Sagatavojieties rītdienai
Izvēlieties apģērbu, ko valkāt uz darbu, novietojiet sporta formu redzamā vietā, ja gatavojaties trenēties, ielieciet somā visus nepieciešamos dokumentus. Pēc tam pierakstiet, kā vēlaties pavadīt rītu. Rīt būsiet produktīvāks, jo viss nepieciešamais jau ir pa rokai.
Atslēdzieties no darba
Darba ziņojumi un pasts bieži vien novērš uzmanību pat mājās, apgrūtinot atpūtu. Lai tā nenotiktu, vienmēr pabeidziet darba dienu tādā pašā veidā: sakopiet savu rakstāmgaldu, saglabājiet svarīgus dokumentus datorā, sastādiet rītdienas darāmo darbu sarakstu.
Un, tiklīdz atgriežaties mājās, ķerieties pie pēcdarba rituāla. Tā ir jebkura relaksējoša darbība, ko var atkārtot katru dienu: saziņa ar ģimeni, sports, hobiji, lasīšana. Tādējādi jūs faktiski jebkurai dienai piešķirsiet laimīgu izskaņu.
Izvēlieties vietu, kur atpūsties
Ja visu dienu skatāties ekrānā, vakarā jums ir nepieciešams atpūsties gan fiziski, gan psiholoģiski. Šajā gadījumā televīzijas pārraižu skatīšanās ir vismazāk efektīva metode.
Atrodiet vietu, kur jūtaties ērti, un pavadiet tajā 20 minūtes, lai vienkārši nomierinātos. Piemēram, varat sēdēt klusumā virtuvē vai skatīties pa logu.
Vēl viena iespēja ir doties dušā, tiklīdz esat atgriezies mājās. Tas dos smadzenēm signālu, ka darba diena ir beigusies. Vai arī veiciet vienkāršus mājas darbus, kas jūs atslābina.
Pārdomājiet aizvadīto dienu
Šim nolūkam pietiek ar 5-10 minūtēm. Atcerieties patīkamos dienas mirkļus, priecājieties par mazajām uzvarām, padomājiet, ko varētu uzlabot.
Lūk, daži jautājumi, kurus varat uzdot sev šādu pārdomu laikā:
- Ko es darīju un ko man nebija laika darīt?
- Kā es jūtos par to?
- Vai to varēja izdarīt īsākā laikā? Ja jā, tad kā?
- Kādas darbības bija mazsvarīgas vai pat nevajadzīgas, bet šķita steidzamas?
- Ko es varētu mainīt, lai kļūtu produktīvāks?
Pievērsieties savam iecienītākajam hobijam
Darba dienās parasti neatliek laika hobijiem. Mēs pastāvīgi atliekam vēlmi uzrakstīt grāmatu, sākt blogu, iemācīties svešvalodu, atvērt uzņēmumu, nodarboties ar zīmēšanu vai programmēšanu. Bet vakars ir īstais laiks, lai to darītu.
Sāc nodarboties ar savu iecienītāko hobiju
Darba dienās parasti neatliek laika hobijiem. Mēs pastāvīgi atliekam vēlmi uzrakstīt grāmatu, sākt blogu, iemācīties svešvalodu, atvērt uzņēmumu, nodarboties ar zīmēšanu vai programmēšanu. Bet vakars ir īstais laiks, lai to darītu.
Izlasiet kaut ko savam priekam
Tas lieliski noņem stresu. Izvēlieties kādu sev tīkamu grāmatu – daiļliteratūras romānu, memuārus, kaut ko iedvesmojošu – un veltiet laiku lasīšanai. Miega laikā smadzenes konsolidē saņemto informāciju, un jūs to labāk atcerēsieties.
Ja jums patīk lasīt guļot gultā, izvēlieties papīra izdevumus. Tie netraucēs jums aizmigt, atšķirībā no grāmatām elektroniskajos nesējos, kas izstaro zilo gaismu.
Stundu pirms gulētiešanas neskatieties ekrānos.
Zilā gaisma no klēpjdatoru un viedtālruņu ekrāna nomāc par miegu atbildīgā hormona melatonīna ražošanu. Turklāt videoklipu un attēlu skatīšanās stimulē smadzenes, un tas arī neļauj aizmigt.
Tāpēc vismaz stundu pirms gulētiešanas neskatieties ekrānos. Ja jums steidzami nepieciešams kaut ko darīt datorā, samaziniet ekrāna spilgtumu vai instalējiet programmu, kas naktī ieslēdz silto apgaismojumu.
Vispirms gulēt
Mēs bieži vien atstājam miegu novārtā, priekšroku dodot citām lietām. Taču pietiekams miegs ir svarīgs gan veselībai, gan produktivitātei dienas laikā. Regulārs labs miegs veicina normālu psiholoģisko, emocionālo un fizisko stāvokli.
Lai izgulētos pietiekami ilgi, ejiet gulēt un celieties tajā pašā laikā. Sakopiet guļamistabu un naktī neatstājiet tajā neko tādu, kas atgādina par darbu.