Jebkurš ceļojums, tāls vai tuvs, patīkams vai ne visai patīkams, liek cilvēkam izjust zināmu stresu, tāpēc, ka uzreiz rodas jautājums, kas jāņem līdzi, bet bez kā varēs mierīgi iztikt.
Dabisks pārdzīvojums un neliels stress ir dabiska parādība pirms ceļojuma, kura bieži vien traucē potenciālajam ceļotājam pilnvērtīgi sagatavoties ceļojumam. Jo tuvāk nāk aizbraukšanas laiks, jo lielāks stress sākas ceļotājam, jo grūtāk viņam kļūst koncentrēties.
Daudzi, droši vien šajā brīdī domā, cik jauki būtu ceļot pa pasauli bez apgrūtinošajiem čemodāniem, tikai ar mazu somiņu rokās. Kaut gan der atzīmēt, ka mūsdienu servisa līmenis, dot cilvēkiem tādu iespēju – ceļot tikai ar kredītkarti kabatā. Ja jūs sev varat atļauties tādu ceļošanas veidu, tad mēs par jums varam tikai papriecāties.
Pārējiem, kuru ceļošanas devīze ir minimums bagāžas un maksimums komforta, iesakām sākt ar saraksta sastādīšanu. Atkarībā no tā, uz kurieni taisāties doties un uz cik ilgu laiku, jūsu saraksts var būt gan īsāks, gan garāks. Ja tas ir darījuma brauciens, tad neaizmirstiet šajā sarakstā ierakstīt dokumentus, jo tieši to dēļ, jūs jau arī dodaties braucienā. Bet, ja jūs dodaties ceļojumā un plānojat kārtīgi atpūsties, tad jūsu saraksts, droši vien, būs daudz garāks. Tātad, jo aktīvāka atpūta, jo garāks saraksts. Piemēram, jums var būt vajadzīga telts, lukturītis, sauļošanās krēms, utt. saraksts, nosacīti tiek sadalīta divās daļās – mantu saraksts un produktu saraksts.
Ir lieliski, ja jūs jau iepriekš zināt par braucienu un varat laicīgi sākt sastādīt mantu sarakstu pēc principa, atcerējos – pierakstīju. Bet, ja jums vajag paspēt visu salasīt līdz vakara vilcienam, bet jūs tikko esat atgriezies no darba, tad vajag paņemt papīra lapu un zīmuli, apsēsties , nomierināties un domās iedomāties:
- Visu maršrutu.
- Dienu, kuru jūs tur pavadīsiet.
Saraksta sastādīšanas princips: jūs domās ieejat kupejā, tagad jums vajag pārģērbties, tātad jūs pierakstāt – sporta tērps, čības. Tālāk. Jūs esat ērti iekārtojies pie loga, laiks iedzert kafiju, rakstāt – krūze un karote. No rīta pamodāties un ejat uz vannu, rakstāt – dvielis, un tā tālāk…vēlams, lai mantas, kuras esat izvēlējies ņemt līdz ceļojumā, būtu vieglas un daudzfunkcionālas.
Piemēram, paņemiet līdz čības, ar kurām jūs varat staigāt ne tikai pa kupeju, bet viesnīcā, doties ar tām arī dušā. Atsakieties no smagās porcelāna krūzes, nopērciet sev vieglu, plastmasas krūzi, protams, ja tas jums nav principiāls jautājums. Neaizmirstiet paņemt līdzi attaisāmo, diegu ar adatu un tamlīdzīgi. Tas ir nepieciešams tāpēc, lai braucienā laikā jums nav jāstaigā pie kaimiņiem un jālūdz, lai viņi jums aizdod nepieciešamo mantu.
Tātad, saraksts ir sastādīts. Nesteidzieties un nemetiet uzreiz mantas somā. Vispirms salieciet tās uz galda vai dīvāna, kur jums ir ērtāk un vienlaicīgi atzīmējiet sarakstā, ka manta ir nolikta. Tad, kad ievilksiet pēdējo ķeksīti, visas mantas atradīsies jūsu acu priekšā un tas nozīmē, ka jūs neko neaizmirsīsiet. Tagad, visas mantas, varat likt somā.
Vēl viens mazs padoms, neizmetiet sarakstu, pēc neilga laika, tas jums atkal var noderēt.