10 lietas mājās, kas jāmazgā katru nedēļu

Tīriet gudri, gudri sadaliet slodzi, un jūs nezaudēsiet enerģiju, kamēr jūsu mājoklis spīdēs tīrībā. Meistarīgas saimnieces, kuras mājokli mēs apbrīnojam, noslēpums ir tīrīšanas grafiks, kurā skaidri norādīts, kuri priekšmeti jātīra katru dienu un kuras virsmas jāmazgā tikai reizi 7-10 dienās.

Ievērojot to, jūs ne tikai uzturēsiet savu mājokli sakoptu, bet arī novērsīsiet mikrobu un baktēriju izplatīšanos. Par ko jums vajadzētu rūpēties katru nedēļu?

10 lietas mājās, kas jāmazgā katru nedēļu
Foto – Depositphotos

Vanna un duša

Vannas istaba vai dušas kabīne, kas atrodas aiz stikla dušas aizslietņa, ir potenciāla pelējuma izplatīšanās riska zona. Tāpēc profilaktiskā apkope jāveic vismaz reizi nedēļā. Izmantojiet pretapaugšanas līdzekļus un stikla tīrīšanas aerosolus.

Visas virsmas vannas istabā un tualetē

Ja baktērijas savairojas uz tualetes poda vai izlietnes malas, tās var izplatīties līdz pat diviem metriem no to avota. Tāpēc ik nedēļu jādezinficē virsmas! Pārskrieniet pāri tualetes podam, atvilktnei, darba virsmai, izlietnei un katram plauktam uz plaukta.

Tualete

Atsevišķa uzmanība jāpievērš pašai tualetei – tā ir rūpīgi jātīra ik pēc 7-10 dienām. Lai līdzeklis iedarbotos, uzklājiet tīrīšanas līdzekli, ar tualetes birsti pārbrauciet pa visu laukumu un atstājiet to uz tualetes poda uz 10-15 minūtēm. Pēc tam vēlreiz notīriet suku un noskalojiet ar ūdeni – tagad viss atkal ir tīrs un, pats galvenais, higiēnisks un drošs!

Putekļainas virsmas

Lai mājsaimniecībā nerastos alerģija, ieteicams katru nedēļu apstrādāt šīs virsmas ar mikrošķiedras drānu. Ja vēlaties novērst ātru jauna slāņa veidošanos, izmantojiet īpašus produktus ar marķējumu.

Lietas mājās – Spoguļi

Kad esat noslaucījis putekļus no virsmām, neaizmirstiet par spoguļiem. Tos var īsā laikā notīrīt ar parocīgu mikrošķiedras drānu, un rezultāts vienmēr būs pievilcīgs, bez izplūdušām malām un traipu nospiedumiem.

Paklāji

Pat ja neredzat nekādus redzamus netīrumus vai nelielus gružus, paklāji ir jāizsūc ar putekļu sūcēju reizi 7-10 dienās. Ja iespējams, mitro paklāju tīrīšanai izmantojiet speciālus mazgāšanas līdzekļus. Jūsu plaušas jums pateiksies!

Dvieļu maiņa

Ja dvieli lietojat pārāk ilgi un pēc mazgāšanas aizmirstat to kārtīgi nosusināt, tas var izraisīt sēnīšu veidošanos mitrā dvieļa virskārtā. Noteikti iegādājieties atšķirīgu sejas, ķermeņa un roku kopšanas līdzekli un katru nedēļu tos mainiet.

Jauna gultas veļa

Mēģiniet mainīt apakšveļu ik pēc 7-10 dienām. Pirmkārt, tas piesaista sviedrus un produktu daļiņas, kas aptraipa audumu un, savukārt, piesārņo ādu. Otrkārt, atcerieties, ka mēs gandrīz pusi dzīves pavadām gultā, tāpēc ir vērts parūpēties, lai tā vienmēr būtu svaiga.

Grīdu tīrīšana

Jums nav skrupulozi jātīra katrs kvadrātcentimetrs un katru nedēļu jānotīra putekļi no grīdlīstēm. Taču uz grīdām, jo īpaši gaitenī, vannas istabā un virtuvē, ir nepieciešams viegli pabraukt ar mitru drānu vai mopu. Ir daudz sīkrīku, kas padara grīdu slaucīšanu vieglāku.

Rokturis virtuves sīkrīkus

Izbaudiet “pirts dienu” kopā ar uzticamajiem virtuves palīgiem – plīti, tējkannu un mikroviļņu krāsns virsmām, tvaika nosūcēju. Netīrumi uz tiem var neizskatīties daudz, taču, kad tie uzkrājas, tos var būt grūti notīrīt. Tāpēc vislabākā profilakse pret tauku un putekļu uzkrāšanos ir iknedēļas tīrīšana.