Kā ietaupīt elektroenerģiju, izmantojot gudro mājas sistēmu?

Kā ietaupīt elektroenerģiju, izmantojot gudro mājas sistēmu? Elektroenerģijas rēķini var būt, maigi izsakoties, nepatīkami. Patiešām, jums ir jāmaksā daudz. Ir iespējams ietaupīt naudu, izmantojot modernus risinājumus, ko piedāvā Gudrā māja vai gudrās mājas sistēma.

Apkure

Pirmā lielākā elektroenerģijas izmaksu pozīcija ir apkure. Ja mājā ir elektriskais apkures katls, rēķini ziemā var būt milzīgi. Gudrā māja var samazināt izmaksas, automātiski regulējot temperatūru telpās un dažādus darbības režīmus. Piemēram, katlu var ieprogrammēt tā, lai darbadienās, kad īpašnieki tik un tā neatrodas mājās, no plkst. 8.00 līdz 17.00 darbotos ekonomiskajā režīmā. Automātiskajai katla vadības sistēmai jābūt atkarīgai no laikapstākļiem un jāregulē darbība atkarībā no āra temperatūras. Šis ir visekonomiskākais variants.

Pat tad, ja apkure gudrā māja ir gāzes vai cietā kurināmā apkure, būs izmaksas par elektroenerģiju, jo sistēmā ir cirkulācijas sūknis. Tas patiešām ir ļoti ērti un ekonomiski izdevīgi. Ir bijuši gadījumi, kad īpašnieki ir aizmirsuši izslēgt cirkulācijas sūkni pēc apkures sezonas beigām, un tas visu vasaru ir sūknējis ūdeni caur caurulēm. Elektrības rēķins šādā gadījumā ir vienkārši nomācošs. Automatizācija neļaus sūknim iet zudumā un regulēs tā darbības režīmus atkarībā no laikapstākļiem ārā.

Gaisa kondicionēšana

Otra lielākā elektroenerģijas izmaksu pozīcija ir gaisa kondicionēšana. Īpašnieki nedomā par to, cik liela slodze rodas iekārtām, ja temperatūra pazeminās tikai par diviem vai trim grādiem. Jūs varat justies komfortabli gan +18°C, gan +20°C temperatūrā, un ir grūti pamanīt atšķirību. Taču izdevumi par elektroenerģiju un gaisa kondicioniera noslodzi būs atšķirīgi. Gudrā māja neļaus iestatīt tādu temperatūru, pie kuras elektroenerģijas izmaksas ir lielākas nekā ieprogrammētās. Turklāt automatizācija neļaus ieslēgt gaisa kondicionētāju, ja darbojas apkures sistēma vai ārā ir vēss.

Arī privātmājas ventilācijas sistēma patērē daudz elektroenerģijas. Ir iespējams automātiski iestatīt taupības režīmu, kamēr īpašnieki atrodas ārpus mājas, tajā neviens neelpo. Šajā laikā gaisa apmaiņas ātrumu var samazināt par 50 %, kas ļauj ievērojami ietaupīt. Pirms saimnieki atgriežas, gudrā māja var atkal ieslēgt ventilāciju pilnā režīmā un izvēdināt telpas.

Apgaismojums

Gudrā māja Kā ietaupīt elektroenerģiju?

Pēdējais ietaupījums, ko nodrošina viedās mājas sistēma, ir apgaismojums gudrā māja. Gan ārpusē, gan mājas iekšpusē. Protams, sākumā ir jāiegādājas enerģiju taupošas LED spuldzes, taču arī ar sensoriem var ietaupīt naudu. Ne tikai kustības sensori, piemēram, kāpņu gaisma, kas ieslēdzas tikai tad, kad kāds iet pa kāpnēm uz augšu un uz leju. Ir slieksņu šķērsošanas sensori un ierīces, kas mēra trokšņa līmeni telpā. Varat konfigurēt sistēmu, lai automātiski izslēgtu apgaismojumu, ja telpā neviena nav. Turklāt ļoti ērta ir “pilnīgas izslēgšanas” funkcija. Saimnieki ir aizbraukuši, un māja ir tukša – visas gaismas ir izslēgtas. Jums vairs nav jāuztraucas par aizmirstu gludekli vai atstātu televizoru.

Prakse rāda, ka šādas viedās mājas sistēmas uzstādīšana, kas ietaupa elektroenerģiju apkures, gaisa kondicionēšanas, ventilācijas un apgaismojuma sistēmās, atmaksājas aptuveni 10 gadu laikā. Jā, tas ir ilgs laiks, taču visus šos gadus īpašnieki varēs baudīt papildu komfortu.