Daudzi no mums ir finansiāli neizglītoti cilvēki. Tieši tāpēc, viņi dzīvo nabadzībā vai arī slīkst parādos. Šodien mēs jums izstāstīsim 10 vienkāršus likumus, kas palīdzēs pielikt punktu šai bezjēdzīgai dzīvei.
Skolā bērniem māca matemātiku, bioloģiju, ģeogrāfiju, programmēšanu, utt., bet neiemāca vienu ļoti svarīgu lietu – kā pareizi pārvaldīt savas finanses. Finansiāli neizglītoti cilvēki, bieži vien, uzķeras uz kredītu devēju skaistajiem solījumiem un dažādiem krāpniekiem. Lai tas vairs neatkārtotos, ievēro šos vienkāršos 10 likumus.
Atsakieties no kredītiem
Daudziem cilvēkiem ir ne tikai vairāki kredīti, bet arī vairākās bankās. Tādu dzīvi var nosaukt par dzīvi uz kredīta jeb hurtige lån. Kādreiz, šie cilvēki, kredīta procentu atmaksai (rki lån) tērē vairāk naudas nekā nopelna. Gala rezultāta, daudzi no viņiem nonāk paradu gūstā.
Padoms: centieties pēc iespējas mazāk sadarboties ar bankām un citām finanšu kompānijām.
Kā pārvaldīt finanses likumi
Tērējiet mazāk, nekā nopelnāt
Viss ir vienkārši: ja jums neizdodas palielināt ieņēmumus, tad vajag samazināt izdevumus. Tas ir galvenais ekonomijas likums.
Plānojiet budžetu
Uzstādiet finansiālos mērķus, piemēram, sakrāt konkrētu naudas summu noteiktā laika periodā, pierakstīt visus izdevumus. Varbūt tas liksies garlaicīgi, bet ja jūs gribat zināt, kur paliek jūsu nauda un sākt veidot uzkrājumus, tad iztikt bez grāmatvedības nav iespējams.
Nepērciet to, kas jums “nav pa kabatai”
Neceriet, ka rīt jums paaugstinās algu un dzīvot ar iegādāto mantu kļūs vieglāk. Pirkt un maksāt kredītu – aizmirsti par to. Neviens nezina to, kas būs rīt, tāpēc pērc tikai to, ko vari atļauties.
Koriģē izdevumus
Daudziem cilvēkiem ir aktivizēti, piemēram, visdažādākie interneta pakalpojumi, bet, bieži vien viņi tos neizmanto un pat nezina priekš kam tie ir vajadzīgi. Tieši tāpat ir ar bankām un citām iestādēm – jums ir noformēti ne jau tie lētākie pakalpojumi, bet jūs tos nemaz neizmantojat. Tā nemanot, pa pilītei vien, aiztek jūsu nauda. Mēneša beigās visi, it kā sīkie maksājumi, sakrājas pamatīgā naudas summa, kas tiek izdota par nevajadzīgiem pakalpojumiem.
Reālā alga
Sarēķini savus reālos ikmēneša ienākumus. Tad atņem no tiem visus izdevumus: nodokļus, pārstrādātās stundas, soda naudas, utt. Gala rezultāts, tad arī ir tava reālā alga.
Bet reālie ieņēmumi ir vēl mazāka summa, tāpēc, ka vajag atņemt visas biznesa pusdienas, kafejnīcu apmeklējumus, transporta izdevumus, pirkumus, utt.
Novērtē pirkumu
Esi izdomājis kaut ko iegādāties? Novērtē to, bet ne jau naudas izteiksmē. Novērtē to nostrādāto stundu izteiksmē – cik stundas tev ir jāstrādā, lai segtu izdevumus, kas ir saistīti ar šo preci? Kā jūties? Varbūt labāk iegādāties kaut ko lētāku?
Neuzķeries reklāmai
Mārketings ir veids, kā izspiest no tevis pēc iespējas vairāk naudas, vienalga par kādu preci – vajadzīgu vai nevajadzīgu. Piemēram, visiem tāda prece ir, bet neviens neaizdomājas par to, ka daudziem no viņiem ir kredīti. Neesi tāds kā visi. Visus pirkumus veic apzināti, nevis TV reklāmas iespaidā.
Neskaties uz citiem
Katram cilvēkam ir sava dzīve, savi ieņēmumi un izdevumi, utt. Tieši tā dzīvo arī tu: izvēlies savus mērķus, savu dzīvi, savus pirkumus, utt. Tikai tu pats vari izvēlēties būt finansiāli neatkarīgam vai slīkt parādu purvā!
Dodies nospraustā mērķa virzienā
Daudziem cilvēkiem ir savi mērķi, daudzi tos īsteno, bet daudzi pat nenojauš, ka to var izdarīt. Jums ir mērķis? Tad padomājiet, kas jādara, lai tas kļūtu par realitāti? Izdomājāt, tad katru dienu, speriet kaut vienu soli šajā virzienā.