Romantiskā Parīze

O! Parīze. Francijas simbols, mīlētāju, sapņotāju un romantiķu pilsēta. Diez vai, visā pasaule atradīsies vēl viena tāda vieta, kurā ikviens nostūrītis ir piepildīts ar mīlestības garu, katra iela un katrs pagalms, piepildīts ar īpašu, apburošu, franču gara atmosfēru. Visos laikos, šeit iedvesmu ir meklējuši pasaulē visslavenākie gleznotāji, bet dzejnieki un rakstnieki, Parīzi ir slavinājuši gan dzejoļos, gan leģendās.

Parīze ir neaprakstāmi skaista pilsēta, kurai ir, nu jau vairāk par 2000 gadu un atrodas tā Senas krastos. Bet, ja jūs uzskatāt, ka no pilsētas dveš senatnīguma gars, tad jūs maldāties. Šeit ir viss, par ko ceļinieks var tikai sapņot: romantika, piedzīvojumi, izklaides, lieliskas iespējas iepirkties un neparasti garšīga franču šokolāde.

Parīze ir skaista jebkurā gadalaikā. Rudenī tā pārsteidz ar sarkani – dzeltenajām lapām, pavasarī un vasarā viss ir ietērpts zaļos, rozā un dzeltenos toņos, bet ziemā tā ir ietīta pelēkā miglā. Parīzē reti kad uzsnieg sniegs, bet tad, kad tas ir uzsnidzis, Parīze pārvēršas par īstu, ziemas pasaku.

Francijas galvaspilsētā vienmēr ir ļoti interesanti, tāpēc, ka visu cauru gadu šeit notiek visdažādākie festivāli, gadatirgi un citas svinības. Piemēram, katru gadu rudenī Parīzē notiek Rudens festivāls – mākslas festivāls, kurā savus darbus prezentē mākslinieki no visas pasaules. Pavasaris – sporta sezona. Šajā laikā pilsētā notiek tenisa turnīrs un slavenais Parīzes maratons. Vasarā šeit atzīmē Rožu svētkus, bet ziemā, Parīzes iedzīvotāji dodas Ziemassvētku brīvdienās, bet februārī, visi mīlētāji svin Svētā Valentīna dienu.

Visērtāk, Parīzē nokļūt var ar lidmašīnu, jo tas ir visērtākais un visātrākais ceļošanas veids. Gandrīz visas, Eiropas valstis, ir ar Parīzi ir saistītas ar dzelzceļa sliedēm. Neskatoties uz to, ka braucot ar vilcienu ceļā paiet samērā daudz laika, tas tomēr tiek uzskatīts par vienu no ekonomiskākajiem ceļošanas veidiem.

Nokļūt Parīzē var arī ar autobusu vai automašīnu. Brauciens ar autobusu var izrādīties ne sevišķi ērts, bet brauciens ar automašīnu pārāk sarežģīts.

Visā savā pastāvēšanas laikā, Parīze, ne vienu reizi vien ir piedzīvojusi gan pacēlumu, gan kritumu. Dažādos laika posmos, šeit ir dzīvojuši karaļi, savus mākslas darbus ir radījuši Francijas ģēniji, šeit ir notikušas vētrainas revolūcijas, sacelšanās un varas gāšana. Katrs gadsimts, uz šo, apbrīnas vērto pilsētu, ir atstājis savus iespaidu un tas, ļoti labi tika atspoguļots unikālajos arhitektūras pieminekļos un skulptūrās.

Parīzē ir ļoti daudz ievērojamu vietu, nosaukt tās visas – nav iespējams. Te atrodas visā pasaulē slavenais Eifeļa tornis – Francijas simbols, Triumfālā arka, Elizejas lauki, varenā Luvra, utt.

Parīzē, jau kopš seniem laikiem ir augsts mākslas attīstības līmenis. Visos laikos, šī brīnumainā pilsēta ir kalpojusi par mājām talantīgajiem gleznotājiem un rakstniekiem. Dažādos laika posmos, savus slavenos darbus šeit ir radījis Viktors Igo, Marks Šagāls, Dāvids Šterenbergs, u. c. Arī mūsdienās, Parīzē ierodas daudz talantīgu mākslinieku.

Neskatoties uz to, ka šajā mīlestības un romantikas pilnajā pilsētā ir daudz mūsdienīgu izklaižu vietu, tā bija un paliks par vienu no lielākajiem kultūras centriem, kurā ir iespējams baudīt patieso mākslu.