Noderīgi padomi kā pareizi izvēlēties ceļasomu

Mums visiem, ļoti gribas iegādāties kvalitatīvu ceļasomu, kura izturēsies nevis vienu, bet ļoti daudzus ceļojumus. Jā, mums ir svarīgi, lai tai nesaplīstu rāvējslēdzējs, lai nenolūztu ritentiņi, lai uz tā nepaliktu skrambas un nepatīkami netīrumu traipi. Kā, iegādāties tieši tādu, kvalitatīvu somu, mums izstāstīs profesionālis šajā jomā.

Uz kurieni dodamies un kāpēc?

Pirms ceļasomas iegādāšanās vajag tikt skaidrībā, uz kurieni jūs vēlaties doties un uz cik ilgu laiku. Ja jūs esat nolēmis doties pārgājienā pa kalniem, tad jums būs vajadzīga mugursoma, ja jums jāņem līdzi izgludināts kostīms, tad jums ir vajadzīga speciāla ceļasoma, bet, visbiežāk ir vajadzīgas parastas ceļasomas vai koferi, ar kuriem ceļojumā dodas lielākais vairums cilvēku. Ko labāk izvēlēties ceļasomu vai koferi – tas paliek jūsu ziņā, bet veicot izvēli patstāvīgi, cilvēki, bieži vien, palaiž garām dažus svarīgus momentus. Tātad, sākam ar somām.

Kā pareizi izvēlēties ceļasomu?

Viena no galvenajām somu priekšrocībām, ir to mīkstums. Ja jums somu vajag transportēt, piemēram, automašīnā, tad jūs varat to novietot jebkurā bagāžnieka malā vai salonā, bet ja jums transportēt vajadzēs fiksētas formas koferi, tad to tik vienkārši izdarīt nevarēs. Turklāt, somu var pārnēsāt arī izmantojot siksnu pār plecu, kura parasti ļoti labi pieguļ tūrista augumam. Vēl viens somu veids ir somas uz ritentiņiem. Par tādām somām, varam teikt, ka tās sevī apvieno divas svarīgas funkcijas – gan ērto transportēšanu, gan formas maiņu. Bet, par formu der atcerēties to, ka mainīt var tikai somas augšējo daļu, jo tās apakšējā daļa ir piestiprināta cietam rāmim ar ritentiņiem. Vēl viena, vērā ņemama somu priekšrocība. To izmēri nav lieli, tāpēc tās var paņemt līdzi, piemēram, lidmašīnas salonā. Uzreiz atzīmēsim arī to trūkumus – drēbes, kuras ir paredzētas nēsāšanai, tajās saburzīsies. Bet, ja jums tas nav aktuāli, tad tādas somas jums ir ideāli piemērotas. Var darīt arī tā, drēbes salikt koferī, bet pārējās mantas somā.

Pērkot somu, jums ir jāsaprot, kādiem mērķiem tā ir paredzēta, ja tās uzdevums ir pārnēsāt tikai mantas no vietas, kurā jūs esat apmetušies līdz pludmalei, tad pirkt dārgu somu nav vajadzības. Bet, ja jums ir doma apmeties lepnā, pieczvaigžņu viesnīcā un jūs cerat, ka personāls, pret jūsu mantām izturēsies saudzīgi, tad varat iegādāties jau dārgāku somu, tāpēc, ka viesnīcu darbinieki, pirmām kārtām, pievērš uzmanību klienta apaviem un bagāžas piederumiem.

Kādas priekšrocības ir koferim salīdzinājumā ar somu?

Jāsaka, ka priekšrocības ir acīm redzamas – koferī mantas var sakārtot daudz kārtīgāk, tās mazāk burzās un galamērķī izskatās daudz labāk. Bet, ja jums ir liels koferis, tad lidojuma laikā, to vajag nodot bagāžā, bet tas, kādreiz var draudēt ar mantu pazaudēšanu. Tāpēc, pirms dodaties ceļojumā, vienmēr labi padomājiet, vai jums tik tiešām līdzi ir jāņem tik daudz mantu, lai pavadītu vienu nedēļu, pieņemsim, kūrortā. Varbūt tomēr, labāk, ir iegādāties koferi, kuru var ņemt līdzi lidmašīnas salonā? Atcerieties vienu labu likumu: pirms ceļojuma, vajag savākt visu, ko jūs uzskatāt par absolūti nepieciešamu ceļojuma laikā, bet, pēc tam, tieši puse, no visā mantām ir jānoliek atpakaļ un jāpaņem līdzi uz pusi vairāk naudas.

Turpinājums nākamajā rakstā.