Kur var atpūsties vislētāk?

Kur var atpūsties? Jums ir parādījusies lieka nauda un jums tik ļoti gribas to lietderīgi iztērēt, bet jūs nezināt kā? Atbilde ir tikai viena – ceļojumā! Droši vien, ka tā domā, ļoti daudz zemes iedzīvotāju, kuri ir gatavi katru dienu doties kādā jaunā piedzīvojumā.

Britu analītiķi ir sastādījuši savu ikgadējo cenu monitoringu, kurā tiek salīdzinātas cenas: par dzīvošanu viesnīcā, ēdienu, ekskursijām, taksometru pakalpojumiem visā pasaulē.

2017. gadā tika apsekotas apdzīvotas vietas, kuras atrodas 84 pasaules pilsētās.

Reitings parādīja, ka vislielāko robu, tūristu makos iecērt Cīrihe. Vizīte uz šo pasakaino cenu zemi, atvieglos jūsu bankas karti, aptuveni par 190 eiro diennaktī.

Ceļojums uz Ņujorku, Kopenhāgenu, Oslo, Stokholmu, Venēciju un Amsterdamu, jūsu budžetam būs mazliet saudzīgāks. Samērā saudzīga pilsēta priekš tūristiem izrādījās Berlīne, tur viena diennakts izmaksās aptuveni 80 eiro.

Vislētāk, tūrists varēs izklaidēties Bulgārijas galvaspilsētā. Sofijas apmeklēšana diennaktī viņam izmaksās tikai 38 eiro. Atpūta Kairā un Kartahenā, maksās aptuveni tikpat. Pie budžetu saudzējošām vietām varam nosaukt: Buharestu, Antāliju, Kijevu, Manilu, Mehiko, Slimu.

Viesnīcas

Cīrihe un Ņujorka atkal ieņem līdera lomu. Ņujorkā, sezonas kalngalā, par vietu divvietīgajā numurā būs jāmaksā 215 eiro. Cīrihes viesnīca būs lētāka, tur jums būs jāmaksā 192 eiro. Romas viesnīcas arī ir pietuvojušās līderu pozīcijām, tur jums būs jāmaksā 185 eiro. Dārgo viesnīcu sarakstu var turpināt tālāk: Karakasa, Kopenhāgena, Amsterdama, Havana, Oslo, Kartahena un Parīze, cenas šajās viesnīcās ir no 150 līdz 170 eiro.

Bet, vislētākās viesnīcas tūristus gaida Bulgārijas pludmalēs, te cena par diennakti ir tikai 43 eiro. Nedārgas viesnīcas savus ciemiņus gaida arī Buharestā, Antālijā, Kambodžā, Kairā, Manilā. Tur numurs viesnīcā maksās aptuveni 50 eiro.

Ēdināšana

Vispieņemamākās cenas ēdināšanai ir Saūda Arābija – Mekā, tur divi cilvēki, bez alkoholisko dzērienu lietošanas, var paēst par 10 eiro. No 10 līdz 20 eiro, jums maksās pusdienas Havanā, Kairā, Marakešā, Kartahenā un Antālijā.

Visdārgākās pusdienas jūs sagaida vecajā Eiropā. Gājiens uz visparastāko restorānu jums izmaksās tikpat daudz cik desmit gājieni uz restorānu Āzijā. Piemēram, launags Cīrihē jums izmaksās aptuveni 100 eiro. Ļoti dārgi ēdieni ir Venēcijā, Oslo, Kopenhāgenā, Ņujorkā, Stokholmā, Helsinkos, Londonā un Briselē.

Dzērieni

Alkoholiskie kokteiļi, visdārgākie ir dažās Tuvo Austrumu valstīs, bet alkoholiskie dzērieni, visdārgākie ir Cīrihē, Oslo, Kopenhāgenā, Stokholmā. Āzijā, visdārgākos dzērienus piedāvā Honkongā un Singapūrā.

Lētāki, alkoholiskie dzērieni, sagaida jūs Havanā, Kijevā, Keiptaunā, Sofijā, Budapeštā un Mehiko. Tur kokteiļi maksā ne vairāk par 3 – 5 eiro.

Taksometri

Vislētāk, vajadzīgajā adresē jūs nogādās Kairā, tur par 3 km jūs nāksies samaksāt tikai 1 eiro. Lēti taksometru pakalpojumi ir Karakasā, Kanāriju salās, Kijevā, Buharestā. Visaugstākās cenas ir Cīrihē, tur par 3 kilometriem jums būs jāmaksā 20 eiro. Tādās pašas cenās ir brauciens Tokio un Kopenhāgenā.