Svanetija – Gruzijas pērle

Svanetija tiek uzskatīta par vienu no skaistākajiem Kaukāza reģioniem un ja jūs esat nolēmis doties ceļojumā uz Gruziju, bet nezināt, ko apskatīt, tad Svanetija – Gruzijas pērle, būs vislabākā izvēle. Svanetijā ir daudz interesantu vietu, kuru apskatīšana var aizņemt divas, trīs vai piecas dienas. Ja jūs redzat, ka tūrisma aģentūras, ar atlaidēm piedāvā braucienu uz Svanetiju – nedomājiet, brauciet un izbaudiet šī teiksmainās vietas burvību. Bet, ja tādas iespējas šobrīd nav, tad plānojiet savu ceļojumu jau pusgadu iepriekš, pirms sezonas atklāšanas.

Internetā ir pieejams ļoti daudz informācijas par šo skaisto vietu, bet neviens raksts un neviena fotogrāfija nav spējīga nodot atainot to īpašo atmosfēru, kura šeit valda un kuru var sajust tikai atrodoties šeit.

Ja jūs dodaties ceļojumā uz Gruziju, tad Svanetija ir pirmā vieta, kuru jums vajadzētu apmeklēt. Šeit, jums būs iespēja redzēt visaugstākās kalnu virsotnes un iepazīties ar tautu, kurai ir sava valoda, bet kurai nav rakstības. Svanetijas administratīvais centrs ir Mestija un uz turieni tagad var nokļūt jau pa asfaltētu ceļu.

Mestija ir tūrisma centrs, kurā atrodas informatīvais dienests un viesnīcas. Ar katru gadu, infrastruktūra paliek aizvien labāk attīstīta, kaut gan ciemata autentiskumu tas nepalielina. Mestijā sākas neskaitāmi daudz maršrutu pa ievērojamākajām apkaimes vietām. Par mazā ciematiņa lielu nozīmi liecina tas, ka tam ir pašam sava lidosta, kura ir nosaukta carienes Tamāras vārdā.

48 kilometru attālumā no Mestijas atrodas unikāls kalnu ciematiņš Ušguļi, vieta, kura Eiropā, oficiāli tiek atzīta par visaugstāk apdzīvoto vietu. Ušguļi tuvumā atrodas 30 viduslaiku torņu līdz kuriem var nokļūt braucot pa pilnīgu bezceļu, bet, tas savukārt palīdz saglabāt to nereālo skaistumu, kas tur valda.

No Mestijas līdz Ušģuļiem, triju dienu laikā var aiziet arī ar kājām, ar zirgu – vienas dienas laikā, braucot ar visurgājēju – 4 stundu laikā.

Neskatoties uz to, ka ziemas laikā, šeit ir iespēja pa kalnu nogāzēm vizināties ar slēpēm, Mestija paliek klusa un mierīga, var teikt ka tā dodas “ziemas miegā”. Ceļš uz Ušguļiem ziemas laikā arī bieži vien ir slēgts biežo lavīnu dēļ. Sezona Svanetijā ir mazliet nobīdīta, salīdzinājumā, ar mums pierastajiem sezonas laikiem. Vietējie grupu pavadoņi stāsta, ka pavasaris Svanetijā iestājas maija sākumā, bet pilnvērtīgā īsā vasara – tikai augustā. Tātad, sanāk, ka vislabākais laiks priekš pārgājieniem un dabas baudīšanas ir jūnijs – augusts. Dienu skaits, ir atkarīgs no jums, bet, ir ieteicams uz Svanetiju doties vismaz uz 3 – 7 dienām. Ja jums ir viena diena, tad varat uz turieni nemaz nebraukt, jo visu dienu jūs pavadīsiet ceļa turp un atpakaļ.

Svanetijā var nokļūt ar automašīnu vai ar sabiedrisko transportu no Batumi, Kutaisi un Tbilisi.

Automašīnu ir iespējams noīrēt, līdz ar to jūs iegūsiet papildus brīvību. Tā jums izpildīs gan bagāžas glabātuves lomu, gan paslēptuves no lietus lomu, gan ceļojošās kafejnīcas lomu, utt.

Pēdējo gadu laikā ceļi Gruzijā ir ļoti izmainījušies, tagad gandrīz visur, ar dažiem izņēmumiem var nokļūt ar automašīnām. Pārējiem ceļiem ir paredzēti visurgājēji un zirgi, kurus par saprātīgu cenu arī var noīrēt. Lai pārvietotos pa Gruzijas ceļiem, nekādas īpašas iemaņas nav vajadzīgas