Kā pasargāt savu mājokli atrodoties ceļojumā

Atrodoties ceļojumā un izbaudot atvaļinājumu var aizmirsties par savu māju drošību. Ja visa jūsu ģimene ir devusies ceļojumā un mājas neviens vairs nav palicis, to var izmantot nevēlamas personas, lai iekļūtu jūsu mājās un piesavinātos jūsu mantu. Lai izvairītos no šādām nepatikšanām, ir vērts ievērot pāris drošības pasākumus pirms dodaties ar ģimeni ceļojumā un savas mājas atstājat nepieskatītas pasargāt savu mājokli.

Uz kustību reaģējošās LED gaismas

Pirmkārt ir jādomā par to, kā panākt, lai nevēlamie viesi neiekļūtu jūsu mājoklī vai atmestu tādu domu uzreiz, kā viņi iekļūst jūsu īpašuma teritorijā. Šis padoms būs noderīgāks tieši privātmāju iedzīvotājiem. Pie privātmājas ārdurvīm, kā arī citās vietās ap jūsu īpašumu ir ieteicams izvietot mākslīgos apgaismojumus, kas reaģē uz kustībām. Kā jau tas ir zināms, garnadžiem vislabāk patīk darboties tieši tumsas aizsegā, un kas vēl labāk spētu zagli izsist no ierindas kā pēkšņa spožas gaismas ieslēgšanās. Jāparūpējas par to, lai jūsu iegādātās gaismas spožums būtu pietiekams, lai spētu novērst zagļa uzmanību un iespējams aizbiedēt viņu no jūsu īpašuma. Šāda lampa, kas reaģē uz kustībām arī varēs brīdināt jūsu kaimiņus un apkārtējos, ka kāds ir ienācis jūsu īpašumā. Vispopulārākās šāda veida gaismas ir tieši ar LED spuldzēm. LED spuldzēm ir daudzas priekšrocības attiecībā pret cita veida spuldzēm, tāpēc visbiežāk sastapsiet tieši LED drošības gaismas. Papildus varat iegādāties arī LED gaismu, kas darbojas ar saules paneļiem. Jūs varat uzstādīt šo gaismu jebkurā pagalma vietā, arī tādās vietās, kur nevar pievilkt klāt elektrības kabeli, jo gaisma darbosies no saules enerģijas uzlādētā akumulatora vai baterijām. LED drošības gaisma ar saules paneli dienas laikā uzkrāj enerģiju, ko iegūst no saules un uzlādē lampas baterijas, lai tumsā varētu darboties ar savu enerģijas avotu. Šādas gaismas arī nepatērēs elektroenerģiju un pēc lampas iegādāšanās jums nebūs jāuztraucas par lielākiem elektrības rēķiniem.

Signalizācija

Nākamā svarīgā lieta, kas var paglābt jūsu īpašumu, ja LED gaismas nav apturējušas zagli no savu nodomu īstenošanas ir signalizācija. Ir pieejamas vairāku veidu signalizācijas, gan tādas, kas uzreiz ziņos apsardzes firmai par notikušo ielaušanās gadījumu, gan arī tādas, kurām var ievadīt vairākus mobilā telefona numurus, uz kuriem uzreiz tiks izdarīts zvans, ja kāds ielauzīsies jūsu īpašumā. Šāda veida signalizācijas sistēmas būs dārgākas, taču arī garantēs lielāku drošību, jo brīdī, kā zaglis ieies jūsu dzīvoklī, iedarbosies signalizācija un zaglim būs jādomā, kā pēc iespējas ātrāk pamest jūsu dzīvokļa telpas, nevis kā pēc iespējas vairāk lietas iznest no jūsu mājokļa. Signalizācija ir populārs veida kā aizsargāt savus mājokļus ne tikai privātpersonām, bet arī dažādu veidu uzņēmumiem. Ja jūsu uzņēmumam pieder telpas, kurās atrodas kāda svarīga tehnika, dokumenti vai nauda, jums noteikti vajag aprīkot uzņēmuma telpas ar signalizāciju, lai nerastos nekādas nepatīkamas situācijas, un visa tehnika un citas svarīgas lietas netiktu aiznestas no jūsu biroja telpām bez atļaujas.

Novērošanas kameras

Ja nu tomēr iepriekšējās drošības sistēmas nav nostrādājušas un garnadzis ir ticis jūsu īpašumā, ir svarīgi padomāt par to, lai pēc tam būtu vieglāk atrast noziedznieku. Šajā gadījumā jums noteikti ir nepieciešamas drošības kameras. Drošības kameras palīdzēs ierakstīt un saglabāt zagļa darbības jūsu īpašumā. Ja ir nepieciešamība un jūsu īpašumā ir iekļuvusi nesankcionēta persona, uzfilmēto drošības kameras video ierakstu ir iespējams nodot attiecīgajām varasiestādēm, kas tālāk risinās šo problēmu, un šis ieraksts noteikti palīdzēs daudz ātrāk un vienkāršāk atrast noziedzīgo personu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *