Ceļojums uz Kurzemi

Nu jau pavasaris ir jūtams gaisā un putniņiem čivinot tā vien gribas izplānot savu šis vasaras ceļojumu. Lielākā daļa Latvijas noteikti, ka dosies ārpus mūsu valsts robežām uz eksotiskākām vietām, tomēr nevajadzētu aizmirst arī par mūsu pašu Latviju un šoreiz došu jums ieskatu vienā maršrutā , ko varat izvēlēties dodoties apceļot Kurzemi.

Vislabāk šo ceļojumu būtu sākt no Kurzemes pašas augšas, jeb Kolkas raga, un ja jūs braucat uz šejieni no Vidzemes vai Latgales tad pirms tam varat braukt gar Līča iekšmalu apmeklējot Ragatciemu un citas zvejnieku pilsētiņas, kur noteikti atradīsit interesantus apskates objektus un varēsit nogaršot kūpinātas jūras veltes. Kad esiet nonākuši Kolkā protams apmeklējiet pašu ragu, kas ir slavens tūrisma galapunkts un tur ir iespējams arī izīrēt tā sauktās jūras mājiņas, jeb guļamistabas ar skatu jūras virzienā, kur ir tikai gulta un nekas vairāk. Bet dodoties prom no paša raga ieteiktu apmeklēt arī Kolkas piepilsētu, jo tajā arī ir daži apskates objekti, ko nevajadzētu aizmirst.

Tālāk dodoties Ventspils virzienā jūs varēsit apmeklēt Ovišu bāku, kas ir slavena ar savām stundu garajām ekskursijām un vēstures apskatu, un jums būs iespējams arī uzkāpt pašas bākas augšgalā, bet arī apmesties ar teltīm piebākas reģionā. Ceļš no Kolkas raga ir garš tomēr tas ir ideāls , ja jums ir labs auto, jo tas ir taisns un pa to nebrauc gandrīz neviena mašīna un var tiešām izbaudīt vienu no Latvijas labākajiem ceļiem ar dažādiem skatiem un maziem pieturas punktiem , kā radio lokatoru un citas mazākas bākas.

Tālāk protams nonāksit Ventspilī un par šo pilsētu manuprāt man nemaz nevajadzētu neko pieminēt, jo tā ir daudzu Latvijas ceļotāju galamērķis ar milzum daudz iespējām tūristiem sākot no kuģīša izbraucieniem līdz akva-parkam un pašas Ventspils apskati.

Dodoties tālāk uz Liepājas pusi jūs nonāksit uz vecā Ventspils-Liepājas ceļa, kas gan ir grantēts un īss tomēr tur var apskatīt, kā jūra graužas iekšā sauszemē, jo braucot gar to vietām jūra it tikai stāvo krastu attālumā no jums un tā ir fantastiska sajūta! Turpinot ceļu jūs nonāksit Jūrkalnē, kur ir visstāvākie jūras krasti Latvijā, un nokāpjot pie pašas jūras pa izveidotām kāpnēm jūs noteikti varēsit apbrīnot šo dabas objektu skaistumu.

Tālāk netālu no Jūrkalnes ir Ulmale, kas arī ir slavena atpūtnieku vieta ar saviem stāv-krastiem, bet vēl nedaudz tālāk ir ostas pilsēta Pāvilosta, kur noteikti vajadzētu ierasties zvejniek svētkos Jūlijā vai vismaz pagaršot vietējās žāvētās zivis un pavakariņot krogā, kas ir ļoti tuvu jūrai un pašam molam. Pie Pāvilostas netālu ir arī akmens raga bāka, pie kuras piekļūt nemaz nav tik vienkārši, tomēr tā ir ļoti interesants apskates objekts , jo tajā arī iespējams uzkāpt un tā ir ļoti tuvu jūrai!
Tālāk, protams, varat doties uz Liepāju un apskatīt Liepājas daudzos apskates objektus sākot ar Kara ostas muzeju un Jūras fortiem, kas būs labs treniņš, ja vēlēsities apstaigāt tos visus.

Ceru ka ieinteresēju jūs ar šādu ceļojuma plānu un varbūt tiksimies Kurzemē jau šajā vasarā un Kāpēc sākt ar Latvijas apceļošanu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *