Padomi stopētājiem

Vasara ir tas laiks, kad mēs dodamies dažādos izbraucienos un ceļojumos, tomēr ne vienmēr šim procesam ir jābūt tik dārgam un izplānotam. Nereti ir iespējams vienkārši sakrāt savu lielāko somu un doties stepēšanas vai spontānā ceļojumā apkārt Eiropai, vai kur vien jūs ceļš aizvedīs. Tomēr arī šādam ceļojumam ir vajadzīga vismaz daļēja sagatavotība un nereti rodas dažādi aizkavējumi un situācijas kurās jūs domājat, ka tās varēja notiks daudz savādāk. Šeit būs mani padomi tiem, kas ir gatavi tos uzklausīt:

  • Netērējiet visu savu laiku tūristu piesaistes vietās – lai vai kur jūs dotos, uz Eiropu vai pāri okeānam, tomēr visās vietās ir kādas slavenas pilsētas vai parki, ko noteikti visi tūristi vēlas apskatīt. Bet jums nevajadzētu visu savu laiku tērēt šajās vietās, jo nereti apkārtējais reģions ir tikpat piesaistošs, un tur nebūs simtiem vai pat tūkstošiem tūristu, kas vēlas nofotografēt un apskatīt slavenos apskates objektus.
  • Rēķinieties ar to ka dažādas lietas noies greizi – vienmēr, visās situācijās ir lietas, kas vienmēr nenotiek tā, kā jūs to plānojat un it sevišķi dodoties šāda veida ceļojumā jūs nereti saskarsities ar cilvēkiem, kas ir nelaipni, transportu, kas neies un pat laika apstākļiem, ko nevienas laika ziņās nesolīja. Tas viss nozīmē, ka jums ir jābūt gataviem uz gandrīz jebko un nevar paļauties, ka lietas ritēs perfekti.
  • Pēc iespējas mazāk izvēlieties pārlaist nakti nakts eksprešos – nakts ekspresis, jeb tā sauktie nakts vilcieni no malas izklausās, kā ideāls risinājums, jo jūs varat gulēt, bet tajā pat laikā arī ceļot uz jūsu nākamo pieturas punktu, bet šie transportlīdzekļi nereti ir piebāzti līdz malām un vienmēr ir jāuzmanās no zādzībām, kā arī gulēšana tajā braukšanas troksnī ir gandrīz neiespējama.
  • Kad vēlaties kaut ko uzzināt nekautrējieties, bet jautājiet – Mēs Latvieši pēc savas dabas esam diezgan kautrīgi un tas iespaidojas arī šāda veida ceļojumos, jo nereti mums ir kauns prasīt padomu svešiniekiem un mēs labāk mēģinām visu darīt paši līdz brīdim, kad tiešām vairs nav laika, vai esam neizbēgami apmaldījušies. Bet šāda ceļojuma laikā jums noteikti nāksies pielietot savas runāšanas prasmes un jautāt dažādiem svešiniekiem palīdzību.
  • Esiet gatavi visam –  Dodoties ceļojumā jums noteikti ir jāsagatavojas kārtīgi un katrā galamērķī uzreiz jānoskaidro kur atrodas tuvākie policijas iecirkņi, slimnīcas un jūsu valsts konsulāts, jo zādzību, negadījumu vai cita veida ārkārtas situāciju gadījumā jums šo vietu atrašanās vietas zināšana būs ļoti svarīga
  • Izbaudiet kaut ko ekstrēmu un eksotisku – Lai vai kur jūs atrastos, jūs visticamāk šajā vietā vairs neatgriezīsities, tāpēc būtu tikai loģiski izbaudīt visu, kas šeit ir pieejams sākot ar šīs vietas ēdieniem līdz pat ekstrēmajām izpriecām, kā izpletņlēkšana, buļļa jāšana vai Čīli piparu nogaršošana. Kad esiet šādā ceļojumā jums ir jāizbauda katrs mirklis un šādi jums tas noteikti izdosies.
  • Pēc iespējas vairāk ceļojiet ar vilcienu – vilcieni parasti ir lētāki nekā autobusi, bet tie kustā nedaudz lēnāk, bet ja esat šāda veida ceļojumā tas var nākt jums par labu. Šādā pārbraucienā jums būs iespēja apskatīt skaistos šīs zemes dabas skatus un pārdomāt dzīvi, kā arī iepazīties ar jauniem cilvēkiem, ja tas jūs interesē.

Kā redziet, tad šie ir tikai daži no padomiem, kurus jums vajadzētu ievērot, un tas nozīmē, kad katru dienu esiet uzmanīgi un mācieties no savām kļūdām, jo arī tās var būt pamācošas un veido jūsu kopējo ceļojuma pieredzi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *