Kā uzlabot datora veiktspēju

Jūsu datoram vajadzētu ātrāk veikt uzdevumus, lai jūs varētu strādāt neatkarīgi no tā, vai esat students vai strādājat 9-5 stundas. Ja jūsu dators nedarbojas pareizi, jums nav uzreiz jāpērk jauns dators. Kā uzlabot datoru?

7 vienkārši veidi, kā uzlabot datora veiktspēju

Ir daži triki, kas var palīdzēt jums paātrināt datora darbību, nepērkot jaunu datoru. Turpiniet lasīt šo emuāru, lai uzzinātu septiņus praktiski pielietojamus padomus, kas uzlabos jūsu datora veiktspēju īsā laikā – ienirsim!

Pārbaudiet datora komponentus

Izdegusi datora komponente var būt iemesls, kāpēc jūsu dators nedarbojas pareizi. Piemēram, ja jūsu datorā ir pārstājusi darboties kāda no operatīvās atmiņas atmiņām, jūsu dators nevarēs pareizi darboties, un dažos gadījumos tas pat var nesākties.

Jums vajadzētu iemācīties, kā pārbaudīt RAM atmiņu, lai novērstu jebkādas darbības problēmas, ko izraisa RAM. Pārliecinieties, ka esat pārbaudījis arī citas datora sastāvdaļas, piemēram, cieto disku, lai varētu nomainīt problemātiskās datora daļas pret jaunām.

Atbrīvojieties no vīrusiem un ļaunprātīgām programmatūrām

Vīrusi un ļaunprātīga programmatūra var piekļūt jūsu failiem un palēnināt datora veiktspēju, nosūtot un saņemot datus internetā. Pirms domājat par jauna datora iegādi, jums jāpārbauda, vai datorā nav vīrusa un vai varat no tā atbrīvoties.

Ļaunprātīgu programmatūru un vīrusu likvidēšanas rīku izmantošana ir vienkāršākais veids, kā jūs varat no datora izdzēst vīrusus. Atvēliet laiku un uzziniet, kā salīdzināt pretvīrusu programmas, lai varētu izvēlēties labāko pretvīrusu programmatūru.

Nevēlamo failu noņemšana

Dažiem datoru lietotājiem ir ieradums neizdzēst elementus no datora. Visi faili, kurus regulāri neizmantojat, apgrūtina datoru un samazina tā veiktspēju. Pie datora veiktspējas problēmām var būt vainojama nevēlamu failu klātbūtne datorā.

Vienkāršs veids, kā palielināt datora ātrumu, ir nevēlamo failu dzēšana. Šādi rīkojoties, dators varēs ātrāk veikt uzdevumus, un jūs varēsiet veikt darbu, nevis gaidīt, kamēr dators reaģēs.

Atinstalējiet programmas, kuras neizmantojat

Nevajadzīgās lietojumprogrammas ne tikai aizsprosto jūsu datora krātuvi, bet arī palēnina tā veiktspēju. Lietotnes, kuras ikdienā neizmantojat, iespējams, joprojām veic darbības fonā, kas var palēnināt datora reakciju.

Vienkāršs veids, kā varat paātrināt datora darbību, ir atinstalēt visas programmas, kuras neizmantojat. Atveriet datora uzdevumu pārvaldnieku un pārbaudiet visas instalētās programmas. Deinstalējiet visas programmas, kuras vairs nevēlaties izmantot.

Notīriet pagaidu failus

Pagaidu failus izveido datorā esošās programmas, lai tās darbotos ātrāk. Ja pagaidu faili netiek laicīgi dzēsti, tie var aizņemt atmiņu un palēnināt datora darbību. Tāpēc ik pa laikam no datora ir jāiztīra pagaidu faili, lai palielinātu tā veiktspēju.

Lūk, kā no Windows datora izdzēst pagaidu failus un uzlabot datoru:
  • Nospiediet vienlaicīgi taustiņu Windows un taustiņu R.
  • Parādītajā lodziņā ierakstiet “temp”.
  • Atlasiet visus parādījušos failus.
  • Noklikšķiniet ar peles labo pogu un nospiediet Delete, lai noņemtu pagaidu failus.

Uzlabot datora vai Atjauniniet datoru

Jūsu dators var darboties lēnāk, ja ilgstoši neesat to atjauninājis. Regulāri datora atjauninājumi ietver kļūdu un drošības labojumus, kas ļauj datoram darboties ātrāk. Savienojiet datoru ar internetu un pārbaudiet, vai nav pieejami visi gaidāmie atjauninājumi.

Pēc atjauninājumu lejupielādes dators pats no sevis nepārstartēsies. Ieplānojiet restartēšanu ārpus darba laika, lai nebūtu jāgaida instalēšanas procesa pabeigšana.

Samaziniet starta procesu skaitu

Daudzas programmas sāk darboties, tiklīdz nospiežat ieslēgšanas pogu datorā. Šīs lietotnes traucē parasto datora palaišanas procesu un palēnina tā darbību. Ja vēlaties, lai dators darbotos ātrāk, ir jānodrošina, ka tiek atspējotas visas lietotnes, kas ieslēdzas pēc datora palaišanas.

Varat atspējot visas nevēlamās lietotnes, kas kļūst aktīvas datora palaišanas laikā, dodoties uz uzdevumu pārvaldnieku. Noklikšķiniet uz cilnes Startup (Palaišana), lai redzētu sarakstu ar visām programmām, kas ieslēdzas, tiklīdz ieslēdzas dators. Deaktivizējiet nevēlamās programmas, lai dators startētu ātrāk un darbotos efektīvi.