5 padomi pirmo automašīnu pircējiem

Pirmā automobiļa iegāde ir ļoti aizraujošs brīdis cilvēka dzīvē. Brīvības sajūta darīt, ko vēlaties, un nebūt atkarīgam no sabiedriskā transporta vai draugiem un ģimenes ir tik atbrīvojoša sajūta. Taču ar to saistās arī virkne pienākumu. Lietoti auto vai automašīnas īpašumtiesības ir pastāvīga loma, kurai jāpieiet ar zināmu apdomību, lai nodrošinātu savu un apkārtējo drošību uz ceļa.

Turklāt jūs vēlaties darīt visu iespējamo, lai pārliecinātos, ka galu galā iegādājaties automašīnu, kas arī pret jums izturēsies labi. Mūsdienu lietoti auto var būt uzticamāki nekā pirms 20 gadiem, taču tas nenozīmē, ka joprojām nepastāv riski. Tāpēc, jo labāk sagatavojies, pirms dodies uz sludinājumiem, jo lielāka iespēja, ka iegūsi motoru, kas tevi pavadīs daudzus jautrības un piedzīvojumu gadus.

Padomi pirmo lietoti auto pircējiem

Apskatīsim piecus padomus, kas palīdzēs jums iegādāties savu pirmo sapņu automobili.

Izstrādājiet savu budžetu

Tas nav tik vienkārši, kā izdomāt kādu skaitli un pieturēties pie automobiļiem, kuru cena reklāmās ir mazāka par šo skaitli. Automašīnas ir saistītas ar pastāvīgām izmaksām, piemēram, apdrošināšanu, degvielu, reģistrāciju un apkopi. Tas nozīmē, ka jums būs jānoskaidro, cik varat atļauties saistībā ar kārtējām izmaksām, jo no tā būs atkarīgs, kādu automašīnu jūs iegādāsieties. Jaunākam un dārgākam automobilim būs jāmaksā lielākas apdrošināšanas prēmijas, jo īpaši, ja tas ir jebkāda veida veiktspējas automobilis. Apdrošināšanas uzņēmumi prēmijās neņem vērā tikai atjaunošanas izmaksas, bet arī to, cik liela ir varbūtība, ka automašīna iekļūs negadījumā vai kļūs par nozieguma mērķi.

Apsveriet auto tipu

Jūsu dzīvesveids būs būtisks noteicošais faktors tam, kāda veida automašīna būs jūsu iepirkumu sarakstā. Vai vēlaties nelielu pilsētas apvidus auto? Hečbeks, ar kuru kopā ar draugu braukt uz sabiedriskajām aktivitātēm? Vai arī jums ir nepieciešams kaut kas ar mazliet lielāku ietilpību, lai pārvadātu kravas, piemēram, instrumentus vai brīvā laika pavadīšanas aprīkojumu, piemēram, SUV? Noteikti ņemiet vērā savu darbu vai hobijus, ja tie varētu ietekmēt jums piemērotas automašīnas veidu.

5 padomi pirmo automašīnu pircējiem Lietots auto

Pārliecinieties, ka tas ir labā stāvoklī

Iespējams, ka, meklējot savu pirmo automašīnu, tieši uz to koncentrēsieties visvairāk. Lietota automobiļa pirkšana privātā īpašumā var būt saistīta ar briesmām, jo īpaši, ja neesat mehāniski domājošs.

Ja iespējams, ir lieliska ideja ņemt līdzi kādu ar automašīnām zinošu draugu, kad dodaties apskatīt lietotu transportlīdzekli. Draugi ar labām zināšanām par automašīnām un mehāniku ir zelta vērti, kad runa ir par lietotu auto iepirkšanos.

Ja jums nav šāda drauga, kuru varētu ņemt līdzi, tad sastādiet kontrolsarakstu ar lietām, uz kurām būtu jāpievērš uzmanība, lai jūs varētu būt pēc iespējas rūpīgāki. Šajā sarakstā jāiekļauj šādas lietas:

 • nobraukums (vidējais automašīnas nobraukums gadā ir aptuveni 16 000 km).
 • servisa vēsture
 • Ja durvju paneļa iekšpusē vai motora nodalījumā pamanāt atšķirīgu krāsas toni, tas norāda, ka automašīna, iespējams, ir cietusi avārijā. Kādas krāsas auto var visizdevīgāk pārdot?
 • iepriekšējo īpašnieku skaits
 • Riepu stāvoklis
 • Pārbaudiet dzinēja eļļu (tās līmenim jābūt labam un nedaudz zeltainai krāsai, lai gan dīzeļdzinējiem normāli ir melna krāsa).
 • Apskatiet dzinēja nodalījumu un zem automašīnas, vai nav šķidrumu noplūdes.
 • Pārbaudiet, vai darbojas visi lukturi un indikatori.
 • Pārbaudiet visus elektroniskos sīkrīkus un piederumus.
 • Vai dzinējs darbojas vienmērīgi?
 • Vai bremzes ir atsaucīgas?
 • Pārbaudiet VIN vai numurs atbilst dokumentos norādītajam.

Jūs patiešām nevēlaties tikt pieķerts ar bojātu automašīnu. Pārdevējiem var būt viegli noslēpt mehāniskus defektus, tāpēc, jo labāk sagatavojies, jo mazāka iespēja, ka jūs tiksiet iegrābts, pērkot citronu.

Lielākā daļa dīleru nodrošina augstu lietotu automobiļu inventāra standartu. Jebkurš dīleris ir droša izvēle, lai iegādātos uzticamu un kvalitatīvu lietotu auto.

Nepērciet preces naktī

Nakts laiks lieliski paslēpj bojājumus un bojājumus gan automašīnas iekšpusē, gan tās ārpusē. Pat labi apgaismotā vietā var būt grūti pamanīt skrāpējumus, krāsas bojājumus, iespiedumus, saplēstu polsterējumu vai citu bojātu aprīkojumu. Automašīnu apskati veiciet dienas laikā, lai tumsā nekas netiktu paslēpts.

Jauns vai lietoti auto?

Ja jums ir iespēja pirkt jaunu pirmo automašīnu, tad ir labi apskatīt plusi un mīnusi starp jaunu un lietoti auto. Jauni auto ir dārgāki, taču tiem ir garantijas un mūsdienīgas funkcijas, kā arī tie ir nevainojamā stāvoklī. Par to pašu naudu lietotu automobiļu tirgū jūs varat iegādāties daudz kvalitatīvāku, dažus gadus vecu automašīnu. Ir vērts apsvērt, kas jums ir svarīgāks.

Ja vien jūs veicat mājasdarbu, jums vajadzētu būt iespējai aiziet no savas pirmās automašīnas iegādes pieredzes ar lielisku jaunu transportlīdzekli, ar kuru jūs esat pilnībā apmierināts. Tāpēc veiksmes un veiksmīgas iepirkšanās!