Šogad interese par detoksu palielinājusies par 123.9%

Tiešsaistes aptiekas speciālisti ir ievērojuši, ka daudziem, iestājoties pavasarim, pieaug vēlme veikt sava organisma attīrīšanu, uzlabot ķermeņa aprises vai atbrīvoties no citām likstām, kuru iemesls ir piesārņots organisms.

Vispirms kritiski jāizvērtē ieradumi

Interneta aptiekas farmaceiti jau kopš gadu mijas ir ievērojuši pastiprinātu iedzīvotāju pastiprinātu interesi par organisma attīrīšanai un tievēšanai paredzētiem preparātiem. 2022. gada janvārī, februārī un martā aptiekas klienti iegādājās preparātus svara kontrolēšanai par 123.9% vairāk nekā 2021. gada oktobrī, novembrī un decembrī. Savukārt, ja salīdzina 2022. gada sākumu ar 2021. gada sākumu, tad palielinājums ir par 83.1%. Tas  iezīmē galvenās tendences svara kontrolē, kā arī jaunā gada apņemšanos tendenci. Taču organisma attīrīšana jeb detokss ir komplekss un regulārs process, tāpēc tikai ar šim mērķim paredzētiem preparātiem, striktām diētām vai badošanos vēlamo rezultātu sasniegt neizdosies.

“Vēloties attīrīt organismu, vispirms ir jāizvērtē, kādā veidā tajā nonāk lielākā daļa toksisko vielu. Toksiskas vielas organismā var krāties, ja uzturā tiek lietots daudz pārstrādātu pārtikas produktu, kas satur daudz dažādu piedevu: krāsvielas, konservantus, saldinātājus. Nedrīkst aizmirst arī par ikdienas spriedzes un stresa, nepietiekamu fizisko aktivitāšu, miega trūkuma, kā arī smēķēšanas un alkohola lietošanas ietekmi uz organismu”, – uzskata Egija Jēkabsone,  aptiekas farmaceite.

Uzmanīgi vērot sava organisma signālus

Par to, ka organisms ir piesārņots, var liecināt gremošanas trakta darbības traucējumi, kas regulāri atkārtojas vai nomoka ilgstoši: paaugstināta kuņģa skābes sekrēcija, vēdera pūšanās, smaguma sajūta kuņģī, aizcietējumi. Raksturīgi simptomi ir arī nogurums un bezmiegs.  Arī dēļ novājinātās imūnsistēmas cilvēks var kļūt uzņēmīgāks pret bakteriālajām un vīrusu infekcijām.

“Piesārņota organisma pazīmes var būt arī slikta elpa vai nepatīkams ķermeņa aromāts, dažādi izsitumi, pinnes, pelēcīga āda vai sīki pigmentācijas plankumi. Organismā var arī uzkrāties šķidrums, – par to liecina tā saucamie maisiņi zem acīm, piepampuši pirksti, pēdas, palielināts ķermeņa svars”, – skaidro Egija Jēkabsone.

Svarīgākais – neķerties pie galējībām

Farmaceite iesaka organismu attīrīt kompleksi, pakāpeniski un neķerties pie galējībām: “Lai uzlabotu pašsajūtu, ir ieteicams daudz kustēties un uzturā lietot pēc iespējas mazāk apstrādātu pārtikas produktu. Lietot daudz šķiedrvielu, kas var palīdzēt nodrošināt labus apstākļus zarnu traktā dzīvojošām labajām baktērijām un dzert pietiekami daudz ūdens”.

Ja nepieciešams, lieto konkrētus augu izcelsmes preparātus

Lai kompleksi attīrītu organismu, talkā var ņemt arī augu izcelsmes attīrošus preparātus. Pirms tam gan ieteicams konsultēties ar farmaceitu. Šim mērķim piemērota ir par zaļo super-ēdienu dēvētā spirulīna, kas satur daudz antioksidantu un atjauno bojātās organisma šūnas.

“Var izvēlēties arī preparātus ar silimarīnu, kurkumīnu, kā arī pieneņu, diždadžu saknēm un nātru lapām, artišokiem. Šie preparāti var uzlabot aknu darbību, palīdzēt ātrāk izvadīt no organisma kaitīgās vielas. Nieru darbību aktivizē un šķidruma izvadīšanu no organisma ar urīnu veicina parastā cigoriņa un ārstniecības sparģeļu saknes, bērzu lapas un pumpuri. Zarnu trakta darbības uzlabošanai var izmantot sasmalcinātas linsēklas, ceļteku sēklu miziņas. Noderīgs ir arī E vitamīns, B grupas vitamīni, beta karotīns un minerālvielas – magnijs, kalcijs, dzelzs, kālijs, cinks” – uzskata farmaceite Egija.

Pirms jebkādu uztura bagātinātāju izvēles un lietošanas, vispirms jākonsultējas ar ārstu vai farmaceitu, kurš var palīdzēt izvēlēties atbilstošus līdzekļus un ieteikt, kā tos lietot, dozēt un saskaņot ar citiem medikamentiem vai uztura bagātinātājiem, kā arī sniegt citu nepieciešamo informāciju. Euroaptieka farmaceiti sniedz bezmaksas konsultācijas par organisma attīrīšanu, kā arī citiem ar veselību saistītiem jautājumiem internetā vai pa tālruni 8000 6960.