Kā ietaupīt naudu?

Ieteikumi racionalizēt izdevumus ir vērts, saņemot jebkuru algu. Personas finanšu alfa un omega ir sekot līdzi saviem ienākumiem un izdevumiem un, pamatojoties uz šiem datiem, veidot budžetu. Tie ir pamata soļi, bez kuriem būs grūti runāt par taupīšanu, uzkrājumu palielināšanu utt. Uzzini kā ietaupīt naudu?

Nepārmaksājiet par zīmolu

Pērkot mazāk populāru zīmolu preces, nevis labi zināmu zīmolu preces, var ievērojami ietaupīt. Atvēliet laiku, lai izpētītu dārga jogurta vai ķermeņa piena sastāvu un salīdzinātu to ar nereklamēta analoga sastāvu. Piemēram, lielveikalu pašu zīmolu produkti, lai gan bieži tiek izmantoti, lai apzīmētu zemākas kategorijas produktus, ne vienmēr ir slikti.

Pareizi lietojiet akcijas

Bieži vien pircēji iegādājas preci tikai tāpēc, ka tai bija akcija. Šķiet, ka, ja jūs to nedarīsiet tagad, tad vēlāk noteikti nāksies nožēlot. Taču iegādāties nevajadzīgu lietu par zemu cenu tomēr ir mazāk izdevīgi nekā iegādāties pareizo lietu par pilnu cenu. Otrajā gadījumā nebūs sajūtas par izšķērdētu naudu.

Kā ietaupīt naudu – salīdziniet cenas

Ja veikalā ieraugāt kaut ko interesantu bez atlaidēm, nesteidzieties ar pirkumiem. Bieži vien uzņēmumi ir oficiāli pārstāvēti tirdzniecības vietās, un cena tur var būt zemāka nekā tirdzniecības centrā vai pat zīmola tīmekļa vietnē.

Ja esat apmeklējis kādu mazumtirdzniecības vietu, kas tālāk pārdod dažādus produktus, iespēja atrast tos pašus produktus lētāk internetā kļūst vēl lielāka.

Izveidojiet iepirkšanās plānu

No vienas puses, iepirkumu saraksts ir labs veids, kā iegādāties visu nepieciešamo un neko neaizmirst. No otras puses, tas disciplinē un palīdz nelikt grozā pārāk daudz. Aprēķiniet, vai jums patiešām ir nepieciešams automobilis

Daudz kas ir atkarīgs no atrašanās vietas un dzīvesveida. Dažās pilsētās ir gandrīz neiespējami nokļūt no punkta A uz punktu B bez personīgā transporta. Un ne vienmēr ir ērti veikt septiņus pārsēšanos ar sabiedrisko transportu. Tomēr bieži vien cilvēks turpina izmantot automašīnu, neskatoties uz to, ka braukšana ar to aizņem vairāk laika. Un dārgāk, jo jāmaksā par benzīnu, apdrošināšanu, apkopi utt. Šādā gadījumā, iespējams, nav vērts tik ilgi turēt automašīnu.

Ņemiet līdzi ūdens pudeli

Ja runājam par izdevumiem, slāpes bieži vien vēršas malā. Cilvēki to bieži sajauc ar izsalkumu un pērk pārtiku. Vai arī viņi ņem līdzi nevis vienkāršu ūdeni, bet gāzētus dzērienus, sulas un citus saldus šķidrumus. No tā gan veselībai, gan maciņam nav daudz labuma. Ūdens pudele somā palīdzēs pretoties kārdinājumiem.

Pirms došanās uz veikalu paēdiet pietiekami daudz

Uz lielveikalu nevajadzētu doties pat pusbadā. Pastāv liels risks sākt visu sūtīt grozā, jo grūkoša vēdera skaņas apklusinās saprāta balsi. Labi paēdušam cilvēkam ir daudz vieglāk sevi savaldīt un iziet no veikala ar to, kas viņam patiešām nepieciešams.

Uzmanieties par savu veselību

Periodiski pārbaudīt veselību ir daudz lētāk nekā ārstēties. Tas jo īpaši attiecas uz zobiem. Apmeklēt zobārstu, lai veiktu apskati un higiēnisko tīrīšanu, izmaksā vairākas reizes lētāk nekā implantu ievietošana. Taču tas attiecas arī uz citiem ārstiem.

Un, protams, ir svarīgi slimību profilaksei: kontrolēt uzturu, kustību, atteikties no kaitīgiem ieradumiem. Starp citu, par pēdējiem – tos var ievietot atsevišķā punktā.

Nepērciet gada abonementu sporta zālē

Precīzāk sakot, pirkt, ja jūs tiešām regulāri tur apmeklējat. Ja šāda vēlme tevī pamostas reizi gadā, tu apmeklē treniņus mēnesi, bet pēc tam visu izmet, nauda nepārprotami aiziet tukšumā. Tiem, kuri uzskata, ka šoreiz viss noteikti izdosies, var sākt maksāt par katru nodarbību vai par mēnesi.

Atteikties no sliktiem ieradumiem

Cigaretes un alkohols maksā dārgi. Ja jūs samazināsiet šos pirkumus un atteikties no sliktiem ieradumiem, jūsu makā būs vairāk naudas.