Paradumi, kas pasargās jūs no jucekļa

7 vienkārši paradumi, kas pasargās jūs no nekārtības mājās. Padomi, kas palīdzēs jums vienmēr uzturēt mājokli tīru un sakoptu.

Pirms dažiem gadiem Džošua nolēma mainīt savu dzīvi un atbrīvoties no visām nevajadzīgajām lietām. Deviņu mēnešu laikā viņš kopā ar sievu samazināja savu īpašumu par 50 %, bet pēc tam par 70 %. Pēc dažiem gadiem viņi pārcēlās uz pieticīgāku māju.

Jo mazāk lietu, jo sakoptāka un sakārtotāka kļūst jūsu māja. Šie vienkāršie ieradumi palīdzēs uzturēt to šādā stāvoklī. Katrs no tiem aizņems tikai pāris minūtes.

Šķirojiet papīra pastu

Nesakrājiet pastu, bet šķirojiet to uzreiz. Izmetiet reklāmas vēstules, rēķinus un citus svarīgus dokumentus atsevišķā mapē.

Neatstājiet lietas uz virtuves galda

Nekārtība piesaista nekārtību. Ja visu novietosiet uz virtuves galda, tas ātri vien pārvērtīsies par sava veida haosu. Tīrs galds nodrošina mieru un kārtību. Tas arī palīdz nodrošināt, ka tas tiek izmantots tam paredzētajam mērķim.

Saklājiet gultu

Gulta ir guļamistabas centrs. Ja tā ir piepildīta, tas ietekmē visas istabas atmosfēru. Un, ja atstājat to izjaukto, telpa ap to kļūst pārblīvēta. Tāpēc pirmais solis, uzkopjot guļamistabu, ir gultas nostiprināšana. Un pirmais solis, lai dzīve būtu kārtībā, ir darīt to katru rītu.

Neatlieciet lietas, ko var izdarīt 1-2 minūšu laikā.

Nekārtība ir atlikšanas rezultāts. Ieviesiet sev vienkāršu noteikumu: ja kādu darbu var paveikt divu minūšu laikā, izdariet to. Iznesiet atkritumus, nomazgājiet pannu, nolieciet televizora pulti atpakaļ vietā, ielieciet netīrās lietas veļas mazgājamajā veļā. Šādā veidā jūs izvairīsieties no apjukuma avotiem.

Uzreiz pēc ēšanas nomazgājiet šķīvjus.

Domājiet par to kā par pusdienu vai vakariņu pēdējo posmu. Uzreiz nomazgājot šķīvjus vai ieliekot tos trauku mazgājamajā mašīnā, ietaupīsiet laiku. Ēdiena daļiņas vēl nebūs paspējušas nožūt, un tos būs vieglāk nomazgāt. Un virtuve būs tīra visu dienu – 10 lietas mājās kas jāmazgā.

Vakarā nolieciet visu savās vietās.

Katram priekšmetam mājoklī ir jābūt savam mērķim un vietai. Dienas beigās pārliecinieties, ka viss ir novietots tam paredzētajās vietās. Tad no rīta jums nebūs kaut kas steigā jāmeklē.

Tūlīt atbrīvojieties no pārblīvētām vietām

Nesakārtotība rodas tad, kad pārāk daudz lietu uzkrājas pārāk mazā telpā. Atvilktnē ir pārāk daudz drēbju, tualetes piederumu skapītī vai priekšmetu plauktā. Tiklīdz to pamanāt, nekavējoties atbrīvojieties no nevajadzīgām lietām.

Neatliekiet to uz vēlāku laiku. Viss aizņems ne vairāk kā 15 minūtes, bet jūs neļausiet nekārtībai pieaugt un uzturēt mājokli tīru.