Kā pasargāt jūsu auto krāsu ziemas laikā?

Auto krāsa ir neatņemama sastāvdaļa no pirmā iespaida, kādu mēs atstājam uz apkārtējiem. Tas attiecas gan uz krāsas toni, gan arī uz to, cik labā stāvoklī uzturam mūsu auto. Ziemas draudus auto krāsai (un ne tikai) var gandrīz pilnībā raksturot vien ar vienu vārdu – sāls. Sāls, kāds tiek lietots, lai padarītu ceļus neslidenus, ar laiku, notīrīs arī krāsu no auto virsbūves, ja jūs to attiecīgi nepasargāsiet.

Lai ziemas beigās auto izskatītos tik pat labi, kā tai sākoties, ieteicams veikt auto virsbūves antikorozijas apstrādi. Kvalitatīvs vasks vai hermētiķis var pasargāt jūsu auto cauri gada aukstākajiem mēnešiem.

Auto krāsas aizsardzības pārklājumi

Iespējams, jūsu labākās izredzes aizsargāt auto krāsu no nelabvēlīgā sāls ir īpašie auto krāsas aizsardzības pārklājumi. Tos ir salīdzinoši viegli uzklāt (jūs to noteikti varat izdarīt arī paša spēkiem!), turklāt tie kalpo ļoti ilgu laiku. Keramiku saturošie pārklājumi ir ideāli ziemas mēnešiem un tie kalpo līdz pat diviem gadiem. Ir atrodami arī tādi krāsas pārklājumi, kas jūsu krāsu sargās visu cauru gadu. Tie ne tikai nelaidīs jūsu virsbūvei klāt sāli, bet arī neļaus vasaras saules stariem izbalināt krāsu.

Hermētiķi

Hermētiķu lietošanas lielākais trūkums ir tāds, ka tā prasa visai laikietilpīgus sagatavošanās darbus. Virsbūvi vispirms vajadzēs apstrādāt ar īpašām vielām un nospodrināt, tādēļ, ja jūs nevēlaties veikt šāda darba apjomu, iesakam izvēlieties kādu citu risinājumu. Runājot par priekšrocībām, tie ne tikai aizsargā jūsu auto krāsu, bet arī padara to pievilcīgāku. Šādi hermētiķi satur dažādus, īpašus polimērus un minerāļus, lai padarītu jūsu auto acīm tīkamāku.

Mazgāšana

Kad temperatūra aiz loga ir tuvu nullei, mazgāt savu auto nesagādā lielāko prieku, bet bez mazgāšanas iztikt nevar. Atstāt sāli pielipušu pie auto virsbūzes nedrīkst, jo tas ārkārtīgi paātrinās koroziju. Mēs iesakam iegādāties īpašus automazgāšanas līdzekļus paredzētus ziemai, kas nesatur ūdeni. Šie līdzekļi satur dažādus lubrikantus un polimērus, kas palīdz auto atbrīvot no gružiem, neriskējot to saskrāpēt. Ja jūs to nevēlaties darīt paši, lietojiet automātisko auto mazgātuvju pakalpojumus.

Vai ir vērts savu auto krāsot pašam?

Vai jūs meklējat jaunu nodarbi nedēļas nogalēm un ar vaskošanu vien jums nepietiek? Kā būtu ar sava auto pārkrāsošanu? Vai jūs par to jau iepriekš esat domājis, bet kaut kas jūs ir atturējis? Šajā rakstā mēs mēģināsim atbildēt uz jautājumu, vai auto krāsošanu prātīgāk ir uzticēt profesionāļiem, vai arī ir vērts to darīt pašiem.

Materiālu izmaksas

Atkarībā no tā, cik smalkā krāsas kārtā jūs vēlaties ietērpt savu spēkratu, šī procesa izmaksas sākas no 80 EUR, bet var pārsniegt pat 1000 EUR. Tas nav lēts prieks, bet paturiet prātā, ka auto krāsošana pie šīs jomas profesionāļiem sākas no aptuveni 800 EUR un var pārsniegt pat 1000 EUR. Tātad, darot to pašiem, jūs varat ietaupīt savus līdzekļus desmitkārtīgi.

Laikietilpība

Auto krāsošana ir ļoti laikietilpīgs process. Vislielākais darbs ir jāveic tieši pirms pašas krāsošanas, sagatavojot virsbūvi. Jo kārtīgāk sagatavosiet auto lielajām pārvērtībām, jo acij tīkamāks būs darba rezultāts. Ļoti daudz laika aizņem auto slīpēšana. Labās ziņas ir tādas, ka, lai arī šis darbs ir ļoti smags, tas nav pārlieku sarežģīts.

Citas Izmaksas

Augstāk minētās 80-1000 EUR izmaksas attiecas tikai uz nepieciešamajiem materiāliem, bet pastāv vēl arī citas izmaksas. Jūs neiztiksiet bez profesionāas krāsas pistoles. Tāpat jums būs nepieciešama labi ventilēta, tīra un noslēgta telpa, pretējā gadījumā, uz jūsu tikko kā uzklātās krāsas kārtas var nosēsties putekļi, to sabojājot, vēl pirms krāsa ir izžuvusi.

Ja jūs aizrauj rokdarbi un jaunu, pārgalvīgu uzdevumu izpildīšana, auto krāsošana pašam varētu būt viens no izaicinājumiem, kuram pievērsties nākotnē. Tas piedāvā lielisku iespēju mazināt izdevumus, kurus jūs izdotu algojot profesionāļus. Turklāt jūs paši pilnībā kontrolēsiet visu krāsošanas procesu. Tā vietā, lai tērētu lielas naudas summas par to, lai jūsu auto slīpētu kāds cits, jūs to varat izdarīt pats un ieguldīt ietaupītos līdzekļus augstākas kvalitātes krāsā un virsbūves apstrtādes produktos. Potenciāli, tas ir ļoti izdevīgi, tomēr tas nav kura katra interesēs.