Kā samazināt elektroenerģijas patēriņu?

Kā samazināt elektroenerģijas patēriņu? Vienkārši padomi, kā maksāt mazāk. Ja rēķini par elektroenerģiju jūs neuztrauc un nevēlaties ietaupīt centus, šie padomi jums nebūs nepieciešami. Atbildīgam saimniekam šis raksts palīdzēs noskaidrot, vai jūsu mājsaimniecībā viss ir optimizēts energoefektivitātes ziņā.

Ja vien jūs nededzināsiet gaismu dienu un nakti un necentīsieties nodrošināt gaisa kondicionēšanu visā rajonā, jūsu rēķins par elektroenerģiju būtiski nesamazināsies. Tomēr saprātīgs ietaupījums gada laikā veido ievērojamu naudas summu.

Lai ievērotu dažus padomus, pietiek rūpīgi analizēt un mainīt ieradumus. Citi ieteikumi prasīs vienkāršu dzīvokļa pārbūvi un papildu izdevumus. Piemēram, jaunu lampu iegāde. Taču izmaksas ātri atmaksāsies un ļaus ietaupīt naudu vai kā ietaupīt iepērkoties

Apgaismojums

Apgaismojums ir viens no galvenajiem elektroenerģijas patērētājiem. Mēs izmantojam gaismu katru dienu. Bet cik racionāli?

Ekonomiskas spuldzes

Uzziniet, cik ekonomiskas ir šīs spuldzes. Apbruņojieties ar kalkulatoru un veiciet aprēķinus. 100 W kvēlspuldzi var aizstāt ar tāda paša spilgtuma LED spuldzi ar 12 W enerģijas patēriņu.

Vietējais apgaismojums

Lielas telpas vidū piekārtā lustra ir jauks akcents, taču tā nesniedz daudz gaismas. Telpas tālākajos stūros ir vājš apgaismojums. Īrnieki bieži cenšas kompensēt, iegādājoties lielāku lampu. Skaitītājs griežas ātrāk, bet stūri joprojām ir ēnā.

Daudz prātīgāk ir izmantot vietējo apgaismojumu. Neliela stāvlampa vai pat lampiņa uz drēbju pakarināmā skapīša šo darbu paveiks labāk un patērēs mazāk elektrības. Ērta galda lampa uz naktsgaldiņa, stāvlampa pie krēsla, pārnēsājamās lampas – tās visas ietaupa elektroenerģiju un saudzē jūsu redzi.

Gaismas ķermeņu tīrīšana

Tas ir banāls padoms, bet to vienmēr ir noderīgi zināt. Putekļaini gaismas ķermeņi var absorbēt līdz pat 30 % gaismas plūsmas. Jūsu izvēle: pavadīt 10 minūtes, lai noslaucītu putekļus, vai strādāt ar skaitītāju.

Sadzīves tehnika

Bieži vien jūs sastapsieties ar radikāliem un tāpēc neīstenojamiem padomiem. Piemēram, pērciet tikai ekonomiskas A++ klases ierīces. Taču tas ne vienmēr ir iespējams, vismaz šo ierīču trako cenu dēļ. Tie atmaksāsies tikai pēc 50 gadiem. Tev jāpiekrīt, ka tā nav iespēja.

Apskatīsim, kā samazināt enerģijas patēriņu, izmantojot jau esošās ierīces.

Elektriskā cepeškrāsns

Elektriskā cepeškrāsns ir viena no čaklākajām ierīcēm mājās. Pareiza rīcība var ietaupīt ievērojamu naudas summu:

 • Ieslēdziet plīti tikai tad, kad gatavojat ēdienu, un izmantojiet iespējami zemāko jaudas līmeni.
 • Vienmēr centieties ēdienu, ko gatavojat, nosegt ar vāku, jo ūdens iztvaikošanai ir nepieciešams daudz enerģijas.
 • Elektriskā tējkanna ir ekonomiskāka nekā parastā tējkanna; izmantojiet to. Tā rada mazāk siltuma zudumu un automātiski izslēdzas.
 • Nepiepildiet tējkannu ar ūdeni, ja jums nav nepieciešams tik daudz verdoša ūdens. Ir ekonomiskāk uzvārīt tikai tik daudz ūdens, cik nepieciešams tējas vai kafijas pagatavošanai.
 • Īpaši ekonomisks ir daudzfunkcionālais katls. Ja jums vēl nav, iegādājieties to. Tā automātiski uztur pietiekami zemu gatavošanas temperatūru un izslēdzas, tiklīdz programma ir pabeigta.

Ūdens sildītājs

Ūdens ir ļoti ietilpīgs, tāpēc tā sildīšanai tiek patērēts daudz enerģijas. Lai izvairītos no tā izšķērdēšanas, izmantojiet šos padomus:

 • Iestatiet temperatūras regulatoru uz minimālo nepieciešamo ūdens sildīšanas temperatūru. Šajā darbības režīmā siltuma zudumi tiek samazināti līdz minimumam.
 • Aizveriet karstā ūdens krānu, kad to nelietojat.
 • Ja vairākas dienas neesat mājās, pilnībā izslēdziet ūdenssildītāju.

Regulāra ierīču apkope

Jā, ierīču ražotāju ieteikumi bieži vien ļoti apgrūtina un sadārdzina dzīvi, ja tos ievērojat burtiski. Taču otra galējība ir ļaut lietām ritēt savu gaitu. Mērķis nav precīzi ievērot ieteikumus. Daudz praktiskāk ir uzturēt tehniku optimālā stāvoklī. Šeit ir daži acīmredzami energoefektivitātes veicināšanas pasākumi:

 • Periodiski notīriet kaļķakmeni no veļas mazgājamās mašīnas, tējkannas un kafijas automāta.
 • Regulāri notīriet putekļus no datora sistēmas kastes.
 • Pirms putekļu sūcējs ir pilns, izsūciet putekļu sūcēju un iztukšojiet uzkrātos putekļus.
 • Iztīriet gaisa kondicioniera filtru.
 • Atkausējiet ledusskapi.