Kāpēc sākt ar Latvijas apceļošanu, pirms doties uz tālākām zemēm?

Jebkurš ceļotājs, kurš ir apskatījis pietiekoši daudz pasaules valstu un vietu, gandrīz vienmēr sāk savas ceļojumu gaitas turpat savā apkārtnē, vai reģionā un tikai palēnām dodas tālāku vietu meklējumos. Manuprāt, ikvienam pasaules apceļot gribētājam vajadzētu vispirms apskatīt savu valsti un visus tās brīnumainos dabas rezervātus, kultūras pieminekļus un vietas, kur dzīvo dažu klašu un rasu cilvēki. Arī pie mums tepat Latvijā ir 64 ar pusi tūkstoši kvadrātkilometru, no kuriem jūs noteikti neesat apskatījuši pat desmito daļu! Iemesli, kāpēc vajadzētu sākt ar savu valsti (mūsu gadījumā – Latviju), Latvijas apceļošana pirms doties tālāku piedzīvojumu meklējumos ir daudz, un daži no tiem ir:

Izmaksas Latvijas apceļošana

Tālāku ceļojumu ārpus Latvijas ir nepieciešama diezgan liela naudas summa, un ne vienmēr šāds ceļojums dos jums tik daudz atklāsmju un iespaidu, kā gribētos. Latvijas apceļošanai jums pietiktu ar pāris simtiem latu, ko iztērēt degvielai, bet ja vēlaties doties tālāk jums būs nepieciešams lidot ar lidmašīnu, meklēt naktsmītnes un cita veida pakalpojumus, kas viss izmaksā dārgi, jo tūristiem apredzētas viesnīcas un veikali parasti ir ievērojamāki dārgāki, kā parasti.

Valodas barjera

Latviju apceļojot vienīgais, kas jums var traucēt ir , ja nezināt Krievu valodu, jo lielākā valsts daļa runā Latviešu valodā un tas, ka ir dažādi dialekti, kā latgaļu un kurzemnieku , neko nenozīmē, jo ir diezgan viegli saprast, par ko iet runa, un šie dialekti nemaz tik daudz neatšķiras no pareizās Latviešu valodas. Ja uzreiz brauksit uz ārzemēm jums vajadzēs līdzi tulku, vai vismaz kādu mobilo ierīci, kas jums varētu palīdzēt iztulkot dažādus tekstus un valodu.

Vis jaunais ir jāsāk lēnām

Ceļošana, tāpat, kā jebkurš cits jauns hobijs ir jāsāk lēnām, jo bieži vien var gadīties, ka izbraucot no valsts, neapceļojis savu dzimteni jūs saskarsities ar dažādām kultūrām un cilvēkiem kas jums nemaz nebūs pa prātam un viss ceļošanas prieks var ātri beigties.

Latvijā ir 4 dažādi novadi

Tāpēc ka Latvijā ir 4 dažādi atšķirīgi kultūrvēsturiskie novadi , katrā no tiem ir sava kultūra un savs valodas dialekts, kas būs interesanti jebkuram ceļotājam, jo , piemēram, visspilgtāk tas būs jūtams Latgalē, kur iebraucot liekas, ka tu vairs pat nēsi Latvijā, ja tu nāc no Vidzemes vai Kurzemes, bet tas pats būs patiess arī otrādi!

Dzimtenes izpēte

Visbeidzot, manuprāt, ikvienam īstenam Latvietim būtu jāzina sava dzimtene un tās skaistā daba ar visiem nozīmīgajiem objektiem, kā lielāko kalnu, garāko upi, lielāko un dziļāko ezeru un tā tālāk. Ja tu nēsi apskatījis Latviju, ar ko gan tu varēsi salīdzināt savu redzēto citās zemēs?

Ceru, ka ar šo rakstu es devu tev vielu pārdomām par savas dzimtenes apskati, un vai tad Latvija nav skaista, kad rudenī lapas iemirdzas dažnedažādākajās krāsās, vai vasarā Baltijas jūra bango pa Kurzemes 20 metrus augstajiem stāvkrastiem?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *