Smieklīgi gadījumi kriptovalūtu pasaulē

Bija laiks kriptovalūta, kad nauda no muļķa šķīrās ļoti ātri. Tagad jums nav jābūt muļķim, lai to darītu,” teica amerikāņu politiķis Adlajs Stīvensons, un tagad viņa citāts ir aktuālāks nekā jebkad agrāk. Kriptovalūtu pasaule ne ar ko neatšķiras no fiat pasaules, un tagad ir iespējams ātri un nežēlīgi šķirties no lielām naudas summām kļūdas, pieredzes trūkuma vai vienkārši muļķības dēļ. Vai arī jūs varat kļūt par dolāru miljonāru no zila gaisa.

Šajā rakstā mēs jums pastāstīsim par nesenā pagātnē notikušām situācijām.

Muļķīgs stāsts

Atgriezīsimies pie 2013. gada. Viens no kripto entuziastiem, kas turēja bitcoin, bija brits Džeimss Hovelss. Tīrīšanas laikā Džeimss izmet salauztā klēpjdatora cieto disku izgāztuvē. Tajā brīdī tajā bija 7,5 tūkstoši bitkoinu, kas jau bija 9,3 miljoni dolāru. Atziņa nāca pie vīrieša MĒNEŠU vēlāk. Mēnesi šis “platīna” cietais disks bija gulējis atkritumu poligonā zem atkritumu kaudzēm. Džeimss joprojām cerēja atrast disku, taču viņam nācās saskarties ar milzīgu birokrātijas problēmu – amatpersonas nebija gatavas dot atļauju vērienīgai meklēšanai, jo bija maz ticams, ka kaut kas tiks atrasts, tāpēc nebija jēgas pārrakt atkritumu kalnus.

Un tagad ķirsis virsū šim blēdīgajam stāstam: Džeimss zina sava maka numuru un redz visus savus virtuālos uzkrājumus, bet vienīgā maka atslēgu kopija glabājas tajā pašā cietajā diskā, kas noglabāts tonnās atkritumu. Bail iedomāties, cik nepanesami ir apzināties, ka tev ir vairāk nekā 55 miljoni ASV dolāru, bet tev nav piekļuves tiem ar lietotnes paroļu glabāšana.

Dzīvoklis par 5 $

Norvēģu students Kristofers Kočs 2009. gadā meklēja materiālu esejas rakstīšanai par šifrēšanu un pamanīja bitcoin. Viņš nolēma ilustrēt savu tēzi praksē un nopirka 5000 monētu par 150 kronām (aptuveni 26 dolāriem tajā laikā), pabeidza savu studentu darbu un pilnībā aizmirsa par mācību eksperimentu. Kristofers to saprata 2013. gadā, kad viņš nejauši ieraudzīja ziņu, ka Bitcoin kurss tajā laikā bija sasniedzis rekordaugstu līmeni. Pēc vienkāršiem aprēķiniem izrādījās, ka puisim rokās bija 886 000 dolāru jeb aptuveni 5 miljoni kronu. Apgrozījis piektdaļu summas, vīrietis iegādājās dzīvokli prestižā Oslo rajonā, bet pārējo naudu noguldīja nākotnei. Tādējādi dzīvoklis Kristoferam tika piešķirts tikai par 5 ASV dolāriem. Skaists stāsts par izprotošanu un, atzīsim, lielu veiksmi!

Vecmāmiņas krājkasīte kriptovalūta

Ir 2016. gads, un kriptovalūta kļūst arvien populārāka. ASV žurnālists Marks Fauenfelderis iegādājas 7 bitkoinus 3000 dolāru vērtībā un priecājas, ka kriptovalūtas zelta maiņas kurss nenovēršami pieaug! “Tas ir viens solis līdz bagātībai,” nodomāja Marks un prieka pilns iegādājās Trezor aparatūras maku. Protams, lai piekļūtu makam, viņam vajadzēja izdomāt divdesmit četrus vārdus jebkurā secībā, lai to varētu aizsargāt ar paroli. Vīrietis uzrakstīja šos vārdus uz papīra lapas un ielika tos kādā no sava rakstāmgalda atvilktnēm. Viņš gribēja šos vārdus iegravēt uz metāla plāksnītes, lai tos nepazaudētu, bet tad viņu izsauca komandējumā uz Japānu. Marks nolēma doties uz turieni kopā ar sievu, bet, būdams aizdomīgs vīrietis, viņš nolēma vārdus, lai piekļūtu makam, likt zem meitas spilvena. Ja kaut kas notiek ar laulātajiem, ļaujiet bitkoiniem nonākt bērniem, žurnālists pārdomāja.

Kā jūs varat iedomāties, kad Marks atgriezās mājās, viņš nevarēja atrast šo dārgo papīra lapu. Māja bija iztīrīta un izmesta kopā ar atkritumiem. Markam bija nepieciešami gandrīz seši mēneši, lai atrastu pareizo vārdu kombināciju. Sešus mēnešus nodzīvo stresā, badā, ar murgiem naktīs. Šajā laikā trīs tūkstoši dolāru pārvērtās par trīsdesmit! Šis briesmīgais stāsts Markam beidzās ar laimīgām beigām!