Stambulas pastaigu tūre

Turcijas lielāko megalopoli Stambulu neviens neuzdrošinātos nosaukt par parastu pilsētu, Stambulas pastaigu tūre – kas jāzin tūristiem. Starp pasaules pilsētām tikai tā atrodas uzreiz divu kontinentu teritorijā. Bosfora šauruma pārrautajā piekrastē mierīgi sadzīvo Eiropa un Āzija. Savā 3000 gadu ilgajā vēsturē Stambula ir bijusi pasaules lielāko impēriju – Romas, Bizantijas un Osmaņu impērijas – galvaspilsēta, kā arī kristietības un islāma reliģiskais centrs.

Stambulas pastaigu tūre – Ceļvedis tūristam

Stambulas pastaigu ekskursija nevar aprobežoties tikai ar vēsturisko vai mūsdienu daļu – Kā lēti ceļot pa visu pasauli. Pilsētā, kas apvieno modernās pasaules augstās tehnoloģijas un greznību ar senajām austrumu tradīcijām, ir vairāk nekā 3000 kultūras un arhitektūras pieminekļu, un tā ir slavena ar savu nerimstošo naktsdzīvi.

Modernajā metropolē jūs atradīsiet pasakainas pilis un mošejas, senus torņus un daudzus muzejus, un, protams, daudz izklaides. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, ko nedrīkst palaist garām, plānojot savu maršrutu.

Stambulas galvenie apskates objekti

Izstrādājot pārdomātu Stambulas apceļošanas maršrutu, jūs ietaupīsiet laiku muzeju un apskates objektu apskatei.

Lūk, 10 vietas kuras iesakām apmeklēt Stambula:

Hagia Sophia.

Svētās Sofijas katedrāle tiek uzskatīta par astoto pasaules brīnumu un Bizantijas “zelta laikmeta” simbolu. Šai katedrālei ir grūts liktenis – 1453. gadā patriarhālā pareizticīgo katedrāle tika pārveidota par mošeju, 1943. gadā pārveidota par muzeju, bet 2020. gada jūlijā ar Turcijas prezidenta dekrētu atkal kļuva par mošeju. Katedrāles arhitektūrā un rotājumā ir saglabājušies kristīgie un islāma elementi.

Topkapi pils.

Topkapi sultāna pils tika uzcelta pēc sultāna Mehmeda lūguma laikā no 1460. līdz 1478. gadam. Osmaņu sultāni šajā pilī dzīvoja 400 gadus. Tā ir viena no lielākajām pilīm-muzejiem pasaulē, kuras kopējā platība ir vairāk nekā 700 000 m². Komplekss sastāv no četriem pagalmiem. Greznākais iekārtojums atrodas harēmā.

Zilā mošeja.

Sultana Ahmeta mošejas otrais nosaukums – Zilā mošeja – radies no zilās Iznikas keramikas izmantošanas interjera rotājumos. Zilā mošeja ir aktīva.

Bazilikas cisterna.

Viena no lielākajām un vislabāk saglabātajām Konstantinopoles senajām pazemes krātuvēm. Tvertnes ietilpība ir 80 000 m³ ūdens. Cisternas velvētos griestus balsta 336 marmora kolonnas, no kurām divām pie pamatnes ir Medūzas Gorgonas galvas. Cisternu izmantoja pirms Konstantinopoles iekarošanas, ko veica turki, un 1987. gadā to iztīrīja un pārvērta par muzeju.

Hipodroms.

Daļa Sultanahmetas laukuma atrodas senā hipodroma vietā. Hipodroma celtniecība sākās 3. gadsimtā p. m. ē. Tajā notika zirgu sacīkstes, kas pulcēja līdz pat 100 000 skatītāju.

Lielais bazārs un garšvielu tirgus.

Tas ir viens no lielākajiem un apmeklētākajiem iekštelpu tirgiem pasaulē. Lielajā bazārā 4000 veikaliņos pārdod visu, sākot ar zeltu un ar rokām darinātiem paklājiem un beidzot ar lētiem suvenīriem.

Dolmabahce pils.

Dolmabahče pils tika uzcelta laikā no 1842. līdz 1853. gadam sultānam Abdul-Medžidam I un tika izmantota kā Osmaņu impērijas administratīvais centrs. Baroka stilā celtajā pilī ir 285 istabas un 46 zāles. Dolmabahces muzeja kolekcijā ir Aivazovska gleznu kolekcija un 5 tonnas smaga Bohēmijas stikla lustra. Pils apskate ir atļauta tikai 3000 apmeklētājiem dienā.

Galatas tornis.

Galatas tornis atrodas augstā kalnā Galatas rajonā, no kura tas ieguvis savu nosaukumu. Tas tika uzcelts 1348. gadā un dažādos laikos tika izmantots kā noliktava, cietums un ugunsdzēsības tornis.

Bosfors.

Bosfora šaurums atdala Stambulu no Eiropas un Āzijas. Brauciens ar kuģīti pa Bosforu ļauj apskatīt skaistākos Stambulas skatus abos krastos. Kuģi kuģo zem tiltiem garām pilīm, mošejām, villām un aizsardzības būvēm.

Prinča salas.

Deviņu salu arhipelāgs atrodas Marmora jūrā, 20 km no Stambulas. Prinča salās (Adalary) var atrast dažādu kultūru pieminekļus, vēsturiskas villas, klosterus un baznīcas, kā arī atpūsties pludmalēs.

Visu Stambulas interesanto vietu uzskaitījums varētu būt bezgalīgi garš. Tāpēc mēs esam izvēlējušies tikai nozīmīgākās Turcijas galvaspilsētas vietas.